כחלון: צריך לשים ברשות השידור אנשים עם אוריינטציה שלנו

 
עודכן 01:04 16/12/2011

בהקלטה מכנס סגור שהגיעה לידי "מקור ראשון", נשמע שר התקשורת מודה בתוכנית למינויים פוליטיים ברשות השידור. "אני לא מודאג מהמושג פוליטיזציה", אמר כחלון. "צריך לשים אנשים עם אוריינטציה שלנו"

 
 
 
 
 

האג'נדה מנצחת: שר התקשורת, משה כחלון, מאמין שיש למלא את רשות השידור באנשים המזדהים פוליטית עם ההנהגה המדינית - כך עולה מהקלטות שנחשפו אמש (חמישי) על ידי "מקור ראשון". בהקלטות מכנס סגור של צעירי הליכוד לפני מספר חודשיו ושהגיעו לכתב העיתון, זאב קם, מבהיר השר כי הוא לא חושש מ"פוליטיזציה" של רשות השידור.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
כחלון. "רוצה לשלוח לי מנכ"ל שמאלני?"
כחלון. "רוצה לשלוח לי מנכ"ל שמאלני?" צילום: שרון בוקוב (ארכיון)

בכנס שהתקיים לפני מספר חודשים במוזיאון האצ"ל בתל אביב, סיפר כחלון לנוכחים על התרשמותו החיובית מהתהליך שעובר על רשות השידור. "ממש בימים אלה התחלפה ההנהלה ברשות השידור. אני מכיר את הוועד המנהל. אנשים מאוד ערכיים. הרבה יותר ממה שהיה קודם", סיפר שר התקשורת לפעילים. "הממשלה שלנו היא ממשלה לאומית. אני לא מודאג מהמושג פוליטיזציה. אתם שלחתם אותי לעשות משהו מסוים, תנו לי את הכלים. כלים זה אנשים שאני חושב שיכולים ליישם את הדרך שאני מאמין בה ושאתם מאמינים בה. אני לא מודאג מהמילים האלו".

 

בהמשך הוא אף חידד ואמר דברים ברורים עוד יותר בעניין האג'נדה הפוליטית הרצויה ברשות השידור. לדבריו, האופי של הנהלת גוף השידור הציבורי תלויה בממשלה המכהנת. "אם אני חושב שאני רוצה לסייע ליהודה ושומרון, מה אתה רוצה לשלוח לי מנכ"ל שמאלני עכשיו? שכל היום יטרפד לי?", אמר כחלון.

 

"אתה רוצה להחליט מי ישב שם? שיהיה השמאל, שישים את מי שהוא רוצה", הוא הוסיף. "לכן, צריך לשים אנשים עם אוריינטציה שלנו. אני באתי ממפלגה פוליטית. אני לא נבחרתי במכרז. אני נבחרתי בבחירות. נבחרתי על ידי אנשים שמצפים ממני למשהו, וצריך שאנשים שלנו, שחושבים כמונו, יעשו את זה".

 

בינתיים: סערת מחיקת החובות לרשות השידור

מוקדם יותר היום דווח כי הממשלה צפויה להצביע בישיבתה ביום ראשון על מחיקת חובות לרשות השידור בהיקף של 300 מיליון שקל. השרים צפויים להצביע על טיוטת חוק שנועדה להכשיר באופן רטרואקטיבי את אי-עמידתה של רשות השידור במחויבויותיה להוצאה על הפקות מקומיות ב-2011. בלשכת נתניהו הבהירו הערב כי "רשות השידור לא חייבת ולו שקל אחד. אי עמידתה של הרשות במחויבות לקניית הפקות מיוצרים חיצוניים תבוא לדיון בממשלה ביום ראשון".

 

עם זאת, הפרסום עורר סערה במערכת הפוליטית. "העברת 300 מיליון שקל לרשות השידור בה בעת שערוץ 10 עלול להיסגר על חובות של פחות מ-20% מכך, מוכיחים כי שיקול דעת לא ראוי ולא ענייני מוביל את ראש הממשלה נתניהו בהחלטותיו", אמרה יושבת ראש מפלגת העבודה, חברת הכנסת שלי יחימוביץ'. "אכן יש לחזק את הערוץ הציבורי, אולם מאפליה בוטה זו עולה כי נתניהו מבקש להבהיר כי רק ערוץ ששידורו יימצאו חן בעיניו ובעיני אנשיי לשכתו יזכה לסיוע. נוצר מצב בלתי נסבל בו גורלם של כלי תקשורת מרכזיים, תלוי אך ורק בשיקול הדעת הפוליטי של ראש הממשלה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.