שירת הברבור: טיסתו האחרונה של הקונקורד

 
דוגמניות ואנשי עסקים. הקונקורד האחרון ממריא מניו יורק (רויטרס)
דוגמניות ואנשי עסקים. הקונקורד האחרון ממריא מניו יורק (רויטרס)
 
עודכן 19:24 24/10/2003
חדשות נענע

שלושה מטוסי יוקרה של בריטיש איירוויס נחתו בשדה התעופה הית'רו בלונדון; על סיפון הטיסה מניו יורק היו מאה נוסעים בהם סלבריטאים רבים

 
 
 
 
 
אחרי שלושים שנה של טיסות טראנס-אטלנטיות במהירות על קולית, נחתו הערב (שישי) שלושה מטוסי הקונקורד שסיימו את טיסתם האחרונה בהחלט. כל הכרטיסים, שהוצעו למכירה לפני כחודש, נחטפו בתוך מספר דקות, וזאת למרות מחירם הגבוה, 4,350 ליש"ט לכיוון אחד. שלושת המטוסים נחתו בשדה התעופה הית`רו בלונדון.

אחד המטוסים המריא הבוקר מניו-יורק ללונדון, כשעל סיפונו מאה נוסעים, בהם סלבריטאים רבים, כמו השחקנית ג'ואן קולינס, שהגדירה את סוף עידן הקונקורד כ"טרגי". כן היו בטיסה זו דוגמניות על בהווה ובעבר, שדרן טלוויזיה בריטי מפורסם, פוליטיקאי, נהג מירוצים ויו"ר בריטיש איירוויס, הלורד מרשל.

מטוס שני המריא הבוקר מהית'רו לעבר אדינברו שבסקוטלנד, משם יצא בצהריים לטיסתו האחרונה. בשדה התעופה נבנה יציע צפיה מיוחד לאלף איש שבאו לצפות בטיסה ההסטורית.

טיסה שלישית המריאה ממפרץ ביסקיי למטס פרידה מעל עריה הגדולות של בריטניה. בכל הטיסות נהנו הנוסעים הנכבדים מתפריט גורמה מיוחד, שמפניה וכל שאר הפינוקים אליהם התרגלו העשירים והמפורסמים, שנהגו לחצות את האוקיינוס בדרך המהירה ביותר.

חברת "אייר פראנס" הצרפתית, שהפעילה את המטוסים לצד חברת "בריטיש איירוויס" האנגלית, השביתה את המטוס כבר בסוף מאי השנה. החברה הבריטית החליטה להפסיק את טיסות היוקרה לאחר שהתגלו כלא-רווחיות.
 
פריטים למזכרת מהקונקורד הצרפתי יימכרו במכירה פומבית, שתתקים בפריז בחודש הבא, ואילו "בריטיש איירוויס" מתכננת מכירה פומבית לקראת סוף השנה.