צרפת: "תקיפה באיראן תערער את יציבות האזור כולו"

 
עודכן 13:28 06/11/2011

שר החוץ של פריז, אלן ז'ופה, מזהיר את הקהילה הבין לאומית מפני תקיפה אפשרית של מתקני הגרעין האיראניים. "אנחנו עדיין יכולים להקשיח את הסנקציות", הוא אמר בראיון לרדיו 1 הצרפתי. בשבוע שעבר הדגיש הנשיא סרקוזי כי ארצו לא תעמוד בצד במקרה שישראל תותקף, אך גם הוא התנגד למבצע באיראן

 
 
 
 
 

ניסיון להרגיע את הרוחות: שר החוץ של צרפת, אלן ז'ופה, הזהיר היום (ראשון) מפני תקיפה של מתקני הגרעין של איראן. "התערבות צבאית עלולה לערער את האזור כולו", אמר ז'ופה בראיון לרדיו 1 הצרפתי.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

לדבריו, על מדינות המערב והקהילה הבין לאומית כולה להקשיח את הסנקציות שהוטלו על טהרן,  זאת על מנת שהאחרונה תיסוג מהרעיון לפתח נשק גרעיני. "אנחנו עדיין יכולים לעשות את זה ונמשיך ללכת באותה הדרך", הבטיח ז'ופה.

 

"עלינו לעשות כל מה שניתן על מנת להימנע ממצב שיהיה חסר תקנה", הוסיף השר הצרפתי. בשבוע שעבר אמר הנשיא ניקולא סרקוזי כי ארצו לא תעמוד בצד במידה שהאיראנים יחליטו לתקוף את ישראל. "התנהגותה של איראן והאובססיה סביב הרצון להשיג יכולת צבאית גרעינית, מהווה הפרה של החוקים הבין-לאומיים", אמר סרקוזי ביום שישי האחרון.

 

לדבריו, צרפת מגנה בתוקף את אי-כיבוד החוקים האלה על ידי איראן. עם זאת, גם סרקוזי דחה את האפשרות לתקיפה צבאית באיראן, והדגיש כי יש להמשיך ולהפעיל לחץ על טהראן באמצעות סנקציות.

 

ארדן: "הפטפטת בנושא איראן עושה נזק חמור"

בינתיים, נושא איראן עמד במרכז ישיבת הממשלה שהתקיימה הבוקר בירושלים אך לא כל השרים רוו נחת מכך. השר גלעד ארדן אמר בישיבה כי הפטפטת בנושא עושה נזק חמור ביותר למדינת ישראל. "בוודאי שאין לנו עניין להעצים את הדיון. אני חושב שכל מי שמבין מהי אחריות אמור למלא את פיו במים בעניין הזה, ולתת למי שאמון על קבלת ההחלטות בנושא הזה לקבל אותן", הסביר ארדן.

 

גם השר מיכאל איתן התייחס לסוגיה והתמקד בהדלפות בנושא תקיפה באיראן. לדבריו החוק מטיל מגבלות על עובדי מדינה שהגיעו אליהם ידיעות הנוגעות לביטחון המדינה בתוקף תפקידם. עם זאת, איתן ציין כי דעות שאנשים כותבים הוא דבר לגיטימי, כשהם לא עובדי מדינה".

 

מוקדם יותר הבוקר התראיין השר לעניינים אסטרטגיים,  משה יעלון, לרדיו ללא הפסקה ואמר כי ייתכן שסנקציות יוכלו למנוע אותה. "אם העולם המערבי יהיה נחוש להטיל על המשטר הזה לחץ מדיני ולחץ כלכלי כדי שבאמת הוא יעמוד לפני הדילמה - 'אם אתם ממשיכים בגרעין הצבאי אז לא תשרדו' - אז יכול להיות שתימנע גם תקיפה צבאית ואם לא - יכול להיות שלא יהיה מנוס מתקיפה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.