אם כבר, אז כבר

 
 
עודכן 12:38 20/10/2003
מורן שריר

מורן שריר ראה אתמול את אקי אבני חורך את הצמצם ב"24", והגיע למסקנה שבדרכנו הפאתטית, גם זה לטובה

 
 
 
 
 
מאז כהונתו של אהוד ברק לא נצפתה בארץ תכונה כה רבה עקב ריצוד בן שניה של אזרח ישראלי על מסכי הטלוויזיה. אמש, בפרק מספר 9 בעונה השניה של סדרת הלהיט האמריקנית, "24", הופיע השחקן הישראלי אקי אבני בתפקיד אופי של מחבל ערבי בשם מוחסן. אבני, במראה של מחבל אינטילגנטי החמוש במשקפי קרן ושכמיית ניילון, אחז במשחזה חשמלית וניסר בבשרו החי של אחד מיריביו. משסיים סשן של ארבעה שוטים (ברציפות!), הוא נראה מבוהל מאוד, כחיה זעירה שהונחה במבוך או מול מצלמות טלוויזיה; אך אל חשש, שירותו הצבאי של אבני אשר שירת במשטרה הצבאית, הכשיר אותו למקרים קשים אף יותר.

אקי אבני נולד ברחובות בשנת 1967. הוא החל את דרכו בצוות בידור של מלון באילת ובמהרה פילס דרך אל סרטו של עמוס גוטמן, "חסד מופלא" ואל תוכנית הטלוויזיה "תוסס". 'תוסס' היה רק אחד הביטוים שנבחרו לתאר את הכוכב הצעיר בשנות התשעים. בעזרת סרטים כ"נערי החוף" ו"ללקק ת'תות" מיקם עצמו אבני כחביב הבנות ולשמו נקשרו רומנים רבים.

בשנים האחרונות אבני מריח אמריקה. מצויד באשתו היפה סנדי, בתספורת פלאפית כמיטב המסורת של החוף המערבי ובזוג אופני BMX, מטייל אקי בין פרמיירה לאודישן ומכהן כנציג הבכיר שלנו בהוליווד.

לאחרונה ביצע גיחה קצרה אל הילידים במזרח התיכון לטובת תפקיד השדכן בתוכנית הריל טי. וי, "קחי אותי שרון". לפי תמונות הפפראצ'י נראה כי אקי יודע את העבודה שכן עיניהם של יואב שוורד ושרון איילון לא יורדות אלו מאלו, ונראה שמדובר באהבה.

ההופעה של אבני בסדרה "24" מהווה פיסגה בקריירה שלו עד כה. מדובר בסדרת פריים טיים ברשת פוקס המאה העשרים אשר קצרה שבחים רבים וצברה רבבות אוהדים "שרופים". הסדרה עוקבת אחרי 24 שעות בחייו של ג'ק באואר (המגולם ע"י קיפר סאתרלנד וההיפך), אשר מנסה להציל את לוס אנג'לס מאיום טרוריסטי. בפרק ששודר אמש התבסס תפקידו של אקי בהבעות פנים מלאות משמעות אך בפרק הבא צפוי להיות דיאלוג בפיו.

אל קהל המעריצים המקומי הצטרפו אמש ישראלים רבים שרצו לחזות במחזה של אחד משלנו בתוכנית הוליוודית. אני משוכנע כי בשבוע הבא יצטרפו רבבות רבים עוד יותר, הכמהים לשמוע קצת מבטא ישראלי מפיו של הטורקי הקצר.

תפקידו של אקי אקוטי לסידרה שכן הוא מגלם את אחד משותפיו הבכירים של הארכי-טרוריסט סייד עלי, דמות מרכזית ביותר בתוכנית. על אף שדמותו של אבני היא רעה, רעה, רעה, אני בטוח שאף אחד מהצופים בארץ לא ישמח לראות את גופתו מחוררת ע"י סוכן הלוט"ר באואר, אך גם אם כן, נדע כולנו שהיה זה למטרה טובה.

הסדרה מציגה את הטרור כסרטן בעל גרורות בכל העולם ואת האנשים שנלחמים בו, כעושי מלאכת קודש. אין לי ספק שאקי אבני שוב, כאדם ששירת בצה"ל, יודע להעריך את מלאכת הקודש שעושים יומם וליל אנשי היחידה ללוחמה בטרור. אפשר לומר שבמידה רבה עושה אבני עצמו, שירות יעיל למדינתו, בכך שהוא מייצג אותנו מול אור הזרקורים האמריקני ומציג בפני העולם לא רק צבא כובש אלא גם ישראלי יפה. ועל כך יהיה הוא מבורך.
_______________________________________
אקי אבני בהופעת אורח ב"24", אתמול בערוץ 10