הציל את השגריר בזמן רצח סאדאת: "ירו צרורות, השכבתי אותו על הרצפה"

 
עודכן 22:30 06/10/2011

בזמן הרצח של נשיא מצרים בשנת 1981 ניצל שגריר ישראל משה ששון בזכות מאבטחו. 30 שנה אחרי המאבטח משחזר: "זרקתי את הכסא ונשכבתי עליו. הורדתי לו את הראש ואנשים הסתכלו סביבנו ולא הבינו מה קורה"

 
 
 
 
 

(3:16 דקות)

היום מלאו 30 שנה לרצח נשיא מצרים אנואר סאדאת. בזמן האירוע בשנת 1981 ישב בסמוך אליו גם שגריר ישראל דאז משה ששון, שניצל בזכות מאבטחו. היום (חמישי) מספר המאבטח לחדשות 10: "51 שניות היתה התקרית, זה המון לתקרית.ירו צרורות, ירו מ-4 קלצ'ניקובים. גמרו מחסנית, החליפו מחסנית, ולא היתה תגובה מנגד".

 

במצעד שהיה אז 6 מטוסים נסקו מעל הבמה. המאבטח מספר כי כל מי שהיה שם התסכל כלפי מעלה, אך הוא ומאבטח נוסף שהיה עימו הסתכלו דווקא למטה לכיוון הכביש: "ראינו בבת אחת משאית עוצרת, יוצא קצין, רץ עם משהו ביד לכיוון הבמה, זורק את החפץ ופיצוץ אדיר".

 

"לקחתי את השגריר, השכבתי אותו על הרצפה, זרקתי את הכסא ונשכבתי עליו. הורדתי לו את הראש ואנשים הסתכלו סביבנו ולא הבינו מה קורה", הוא משחזר את שאירע לאחר מכן. "יורים צרורות ואנשים נהרגים ונפצעים, בהלה נוראית. רוב הכדורים שלא פגעו בסאדאת המשיכו הלאה ופגעו באזור שלנו. היתה הרגשה שפה מדובר בהפיכה צבאית".

 

המאבטח מספר איך ניסו להסתיר סממנים מזהים במטרה לשמור על חייהם: "היה דגל ישראל על המכונית של השגריר, ואני זוכר ששברתי את הדגל כדי שלא נזוהה. לאחר מכן בדקתי באופן רגיל, ולא הייתי מצליח לשבור את הדגל עם המוט - זה רק בסיטואציה כזו". 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.