איראן: הוכנסו לשימוש טילי שיוט נגד ספינות קרב

 
עודכן 19:26 28/09/2011
AP

טהראן העבירה היום לידי חיל הים של משמרות המהפכה טילי שיוט המסוגלים להגיע למרחק של 2,000 קילומטרים. באיראן אף הודיעו על תחילת ייצור נרחב של הטילים שאמורים לאיים על הצי האמריקני המוצב במפרץ הפרסי

 
 
 
 
 

עושים שרירים: משרד ההגנה האיראני הודיע היום (רביעי) על תחילת ייצורם הנרחב של טילי שיוט המיועדים לשימושו של חיל הים האיראני. טילים ראשונים מדגם "קאדר" שיוצרו על ידי האיראנים כבר הועברו לידי חיל הים של משמרות המהפיכה, האמון על שמירת גבולותיה הימיים של איראן. עם זאת, לא נמסר כמה טילים בדיוק הועברו.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

 
ספינת קרב איראנית בביקורה האחרון באזור. מתחמשים גם בים
ספינת קרב איראנית בביקורה האחרון באזור. מתחמשים גם בים צילום : רויטרס (ארכיון)
 

שר ההגנה האיראני, אחמד ואחידי, שדיווח על אספקתם של הטילים שהטווח שלהם הוא כ-200 קילומטרים, יכולים לשייט בגובה נמוך ו"להטביע ספינות קרב ענקיות". בדברים אלה ניסה ואחידי כנראה לרמוז על יכולתם של האיראנים לפגוע גם בנוכחות הימית של הצי האמריקני במפרץ הפרסי.

 

בטקס העברת הטילים לידי חיל הים האיראני, אמר והידי כי איראן הצליחה לפתח את הטילים ולייצרם בפרק זמן קצר ביותר. לדבריו, טילים אלה הם הוכחה שהתעשייה הביטחונית האיראנית מסוגלת לספק את כל צורכיו הארטילריים של הצבא האיראני.

 

בחודש יולי האחרון התגאתה איראן בהצלחה ארטילרית אחרת שהשיגה. חיל האוויר האיראני חשף אז כי ביצע מוקדם יותר השנה ירי של טילים לטווח ארוך לתוך מי האוקייאנוס ההודי.מפקד חיל האוויר האיראני, אמיר עלי חאג'יזדה, איים כי אם הרפובליקה האיסלאמית תותקף - היא תפגע בתגובה בנושאות מטוסים של הצבא האמריקני.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.