הנסיך וויליאם: "לא מוכן עוד להיות בן מלוכה במשרה מלאה"

 
עודכן 11:32 24/09/2011

בראיון חושפני משתף הנסיך וויליאם את הציבור על חייו הפרטיים, המחשבות לעתיד ויחסיו עם סבתו. על עתידו כמלך אמר: "אני לא חושב על זה, . זה יכול לחכות עד כשאהיה מעט יותר מבוגר". על ההכנות לחתונה הוא סיפר: "קיבלתי רשימה של 777 אישים שלא הכרתי שם אף אחד. את החליפה בחרו בשבילי"

 
 
 
 
 

משפחת המלוכה הבריטית מסקרנת כמעט את כל העולם. בראיון אישי וחושפני מתוודה הנסיך וויליאם על יחסיו עם סבתו, המלכה אליזבת ה-2, על הוויכוחים כל הדרך לחתונה עם קייט מידלטון ועל כוונותיו לרשת את סבתו במקום אביו צ'רלס. "אני חושב שלהיות בן מלוכה במשרה מלאה יכול לחכות לזמן בו אהיה מעט מבוגר יותר", אמר.

 
הנסיך משחק פולו. "המלכה מביאה את המכובדים ביותר לכדי פקעת עצבים"
הנסיך משחק פולו. "המלכה מביאה את המכובדים ביותר לכדי פקעת עצבים" צילום: רויטרס

הנסיך וויליאם מדבר בראיון בפתיחות יוצאת דופן ודבריו, שנאמרו לרוברט הרדמן, ייצאו בקרוב בספר העוסק במשפחת המלוכה הבריטית. בתהליך איסוף הפרטים לספר הקרוי "המלכה שלנו", קיבל הרדמן גישה אקסקלוסיבית לחייהם של בני המשפחה והיום (שבת) ה"דיילי מייל" פרסם את החלק העוסק בנסיך הצעיר.

 

בני משפחת המלוכה ממעטים לדבר על חייהם הפרטיים אך הנסיך וויליאם חלק מעט על חייו עם המלכה, שתציין בשנה הבאה 60 שנים להכתרה. הוא סיפר על הקשר ביניהם, שהלך והתחזק עם השנים, בייחוד בזמן ההכנות לחתונה, ועל כך שהוא מייחס חשיבות רבה לעצות שהיא מעניקה לו ואף למחמאות שהיא חולקת לו: "זה לא כמו מחמאה מאדם אחר".

 

לדבריו, הדלת של סבתו פתוחה תמיד והיא משמשת לו אוזן קשבת ומייעצת לו בנושאים רבים אולם היא לא מתעקשת שיקבל את עצותיה. "היא מאפשרת לך לפתח בעצמך את דעותיך ומחשבותיך", אמר. "ממה שראיתי, ההילה המלכותית שלה חזקה מתמיד. היא מביאה את האנשים המכובדים ביותר לכדי פקעת עצבים. אני אומר לאנשים שהיא קודם כל סבתא שלי ורק אחר כך המלכה, אני מקבל את דבריה בהערכה רבה".

 

 
וויליאם וקייט. "לא תמיד מקבל את מה שאתה רוצה"
וויליאם וקייט. "לא תמיד מקבל את מה שאתה רוצה" צילום : GettyImages/אימאג'בנק
 

"המלכה לא מתעסקת בלהיות כוכבת"

על הציבור שתמיד צופה במשפחה והעובדה שבני משפחת המלוכה נחשבים לסלבריטאים אמר: "המלכה לא מתעסקת בלהיות כוכבת. התפקיד של המונרכיה הוא לשמש דוגמה. לנצל את מעמדך למעשים טובים ולשרת את המדינה". בהתייחסו לכך שסבתו מכהנת בתפקיד כבר 59 שנים אמר כי היא מחויבת לתפקיד. "היא רוצה להעביר את השרביט כשהיא יודעת שהיא עשתה כל שביכולתה לעזור. שאין לה חרטות או עניינים לא סגורים", ציין.

 

הנסיך וויליאם התייחס ברמיזה גם לשמועות כי הוא יהיה זה שיחליף את המלכה ולא אביו, יורש העצר הנסיך צ'רלס. "אני משתדל שלא לחשוב על זה, למען האמת. כשאני מטיס את המסוק אני משתדל שלא לחשוב על זה. זה יכול לחכות עד כשאהיה מעט יותר מבוגר". הוא ניסה שלא להישמע כחותר תחת אביו ורמז כי אין לו כוונות לקפוץ בתור לתפקיד המלכותי: "ללא בני המשפחה המבוגרים, שראו וחוו דברים בחייהם, הדור הצעיר לא יהיה רלוונטי. האיזון עם הניסיון הוא חיוני".

 

 
מלכת אנגליה. "מחויבת לתפקיד"
מלכת אנגליה. "מחויבת לתפקיד" צילום : רויטרס
 

המלכה הכריעה: קודם החברים ואחר כך המכובדים

עם זאת, החיים הפרטיים של הנסיך והנישואים הטריים שלו לקייט מעניינים הרבה יותר מיחסיו עם סבתו. פרטים על חיים אלו נחשפו במעט כאשר דיבר הנסיך על ההכנות לחתונה, שהתקיימה בחודש אפריל השנה. הנסיך סיפר כי נקלע לוויכוחים עם אנשי הארמון ימים ספורים אחרי ההודעה הרשמית על אירוסיו. הוא סיפר שכשהגיע לפגישה עמם נרגש להכין את רשימת המוזמנים גילה שיש מי שהקדים אותו.

 

"קיבלתי לידיי רשימה של 777 שמות - אנשים מכובדים, אנשי ממשל ואישים נוספים - לא היה שם אדם אחד שהכרתי. אמרו לי 'אלו האנשים שעדיף להזמין'. הסתכלתי על הרשימה בבעתה ואמרתי 'אני חושב שאנחנו צריכים להתחיל מחדש'". לבסוף, וויליאם שוחח עם סבתו שאמרה לו להתחיל קודם כל עם רשימת חבריו. לדבריו, זה רק אחד מהשיעורים של סבתו בכל הנוגע לאיזון בין חובות התפקיד לחיים האישיים.

 

בכל הנוגע ללבוש החתן, לא ניתנה לו זכות בחירה: "כששאלתי אם אני יכול ללבוש חליפה אחרת נעניתי 'לא, אתה לובש את זו'. ההוראה ניתנה מהמלכה עצמה. "נאמר זאת כך, לא תמיד אתה מקבל את מה שאתה רוצה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.