סיבת המוות: בעירה אנושית ספונטנית

 
עודכן 04:31 24/09/2011

גופתו של פנסיונר מאירלנד נמצאה בביתו, כשהיא חרוכה ומסביב אין כל סימן לגורם לשריפה מלבד הגופה עצמה. אחרי שהחוקרים פסלו כל הסבר אחר, לא נותר להם אלא להגיע למסקנה היחידה שנשארה - האיש עצמו פשוט התלקח באופן ספונטני. מדובר באחד מתוך כ-200 מקרים משוערים של מוות מסוג זה במאות האחרונות

 
 
 
 
 

חוקרי הזיהוי הפלילי והפתולוג המשטרתי לא הצליחו למצוא כל הסבר הגיוני למותו של מייקל פאהרטי בן ה-76, אשר גופתו נמצאה חרוכה בביתו שמערב אירלנד. לכן, אחרי חקירה ממשוכת, הם נאלצו להסתפק בסיבת מוות לא הגיונית - בעירה אנושית ספונטנית.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 
האיש עלה בלהבות וביתו נותר ללא פגע
האיש עלה בלהבות וביתו נותר ללא פגע צילום: flickr, cc by, Don_Gato (LoFi Photography)

מדובר בפעם הראשונה מזה 25 שנים שנקבעה סיבת המוות המשונה הזו בבריטניה. החוקרים נדהמו מהתוצאות, וציינו כי מעולם לא ראו נסיבות שכאלה בחקירת מוות.

 

קצין בכיר בשירותי הכיבוי המקומיים סיפר כי אנשיו הגיעו למסקנה כי לא ייתכן שהגורם להתלקחותו של הפנסיונר האירי היה אש שהגיעה מהאח בביתו. כמו כן, לא נמצא זכר לכל חומר דליק בזירה, או סימן לכך שמישהו נכנס או יצא מהבית.

 

אחד החוקרים שהגיעו לבית לאחר שהאש כובתה, תיאר את הזירה ואמר כי פאהרטי נמצא שרוע על גבו בסלון, קרוב לאח. לדבריו, הנזק היחיד מהלהבות נגרם לאיש, לרצפה תחתיו ולתקרה מעליו, ובכל שאר הבית נמצאו נזקי עשן בלבד.

 

הפתולוג הראשי אמר בתגובה: "השריפה הזו נחקרה באופן יסודי, ואני נותר עם המסקנה שהמקרה מתאים לקטגוריה של 'בעירה אנושית ספונטנית', שאין לה כל הסבר ראוי".

 

כ-200 מקרים בלבד של מוות מסתורי זה דווחו בעולם כולו, ב-300 השנים האחרונות. רבים ניסו למצוא הסברים אפשריים לתופעה, חלקים עוסקים בתופעות טבעיות לא ידועות או הסברים סבירים שלא נמצאו ראיות לגבותם. אך חלק גם עוסקות בתופעות על טבעיות.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.