הדרמה במצרים: שלב אחרי שלב עד החילוץ הדרמטי

 
עודכן 17:02 10/09/2011

אלפי מצרים הסתערו על בניין השגרירות הישראלית, הרסו את החומה ופרצו לבניין עצמו. רק אחרי כמה שעות, ולאחר שיחה בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא אובמה, פרץ כוח קומנדו למקום וחילץ את הישראלים הנצורים מהבניין. סיכום האירועים הדרמטיים של השעות האחרונות

 
 
 
 
 

(3:54 דקות)

דרמה מורטת עצבים עד החילוץ מקהיר: האירועים הדרמטיים החלו אמש (שישי) סמוך לשעה 19:00, כאשר אלפי מצרים הסתערו על בניין השגרירות הישראלית והרסו את החומה שנבנתה שם מחדש רק בתחילת השבוע. כעבור כמה שעות של הסתערות הם פרצו לבניין עצמו.

 

לקראת חצות המתפרעים הסתובבו באין מפריע בבניין, עלו וירדו במדרגות, פרצו לחדרים ובזזו רכוש ומסמכים. בקומה ה-18 של הבניין התבצרו בחדר ביטחון מיוחד שישה ישראלים, האחרונים שנותרו בבניין.

 

בכל אותן שעה עמד הצבא המצרי מנגד ולא התערב. כאן בארץ - ראש הממשלה, שר הביטחון ושר החוץ עקבו אחרי האירועים מחדר המצב במשרד החוץ. ראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ להתקשר לנשיא ארצות הברית ברק אובמה.

 

ההתערבות האמריקנית עזרה, וכוח קומנדו מצרי פרץ לפנות בוקר לבניין בליווי כלים משוריינים. במבצע הזה חולצו ששת הישראלים הנצורים. בבוקר כבר נחת בארץ מטוס צבאי מיוחד עם הישראלים עליו. בסיכום האירוע- אין נפגעים ישראלים, המצרים מדווחים על קרוב לאלף פצועים ושלושה הרוגים מבין המתפרעים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.