מרד הסטודנט: איציק שמולי יוצא למאבק

 
עודכן 22:23 02/09/2011

עד לפני חודש וחצי עמד איציק שמולי בראש ארגון סטודנטים שהצטיין בעיקר בהפקת מופעים לימי סטודנטים. היום הוא מוביל מחאה חברתית שסוחפת אחריה המונים. מה חלקו בדרך שעשתה המחאה עד עכשיו, ובעיקר, האם הוא קורץ מחומר המנהיגות שהמוחים כל כך מייחלים לו?

 
 
 
 
 

(17:09 דקות)

יושב ראש התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, הפך בשבועות האחרונים מצעיר די אנונימי לאחד ממובילי המאבק החברתי הגדול שידעה ישראל מעודה וייתכן שבהמשך אף יתפוס את ההובלה - בין אם בין יוזמי המאבק ובין אם בפוליטיקה. שמולי, שזוכה לתמיכה עצומה ברחוב, נמנע מלהשמיע התבטאויות פוליטיות שנויות במחלוקת אך בני משפחתו, שאותם כמעט שלא ראה בתקופה האחרונה, כבר משערים מה הכיוון הבא שלו.

 

שמולי מקדיש את עצמו בחודש וחצי האחרונים למאבק החברתי. הוא ישן באוהל ומגיע לביתו להפסקות התרעננות קצרות. בין לבין הוא מקפיד לבקר במאהלים ברחבי הארץ ולהתחבר לדופק של הפריפריה. מהמשפחה התרחק ואפילו לחתונת אחיו התאום שהתקיימה אתמול לא ידע אם יספיק להגיע בזמן. לבסוף, למי שתוהה, הוא הצליח אפילו להגיע לצילומי הבוק אך גם שם נדרש לטפל בבעיות שצצו לקראת צעדת המיליון שתתקיים מחר במספר אירועים ברחבי הארץ.

 

אז מי הוא האיש שמתחיל להוביל מהלך אינדיבידואלי מול דפני ליף? בן לבעל מסעדה שאחרי שירותו הצבאי לא טס לדרום אמריקה כדי לטייל בטרקים ביערות. במשך שנתיים השתקע שמולי בבואנוס איירס והקים בכוחות עצמו בית יתומים.

 

בינתיים, הוא מצליח לנטרל בדיפלומטיות כל מוקש לגבי העתיד והשאלות האם ירוץ לפוליטיקה והוא מתחמק באלגנטיות מכל אפשרות שתרחיק אותו מהקונצנזוס. לא בכדי הוא לא שחרר התבטאויות פוליטיות שנויות במחלוקת. "העמדות הפוליטיות שלי או המדיניות פשוט לא רלוונטיות", אמר.

 

למרות הניסיונות להתרחק משאלות על מטרות פוליטיות, לפתע הוא חשף כוונות שלא התכוון להצהיר עליהן. כשנשאל מאיפה יש לקחת את הכסף למימוש מטרות המאבק השיב: "אני חושב לכשיבחרו אותי להנהיג את הממשלה, אני אצטרך לתת את התשובות לשאלות האלה אבל אני לא יכול להיות זה שיגיד עכשיו לממשלה מה יותר חשוב - לספק לאנשים דיור ציבורי או לספק לילדים של אותם הורים ארוחות חמות בבית הספר. אני יכול להיות זה שאומר מה חסר לנו".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.