ליף נשאלה מדוע לא עשתה צבא - ועזבה באמצע ראיון

 
עודכן 00:46 29/08/2011

מובילת מחאת יוקר המחיה נשאלה בתכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10 כיצד היא יכולה להנהיג מחאה חברתית לאחר שהיא עצמה לא שירתה בצבא ולא עשתה שירות לאומי. "אני יודעת שאנשים מרימים גבה, אך התנדבתי כל חיי. אני מעדיפה לעשות זאת ממקום נקי ולא מתוך חובה", הדפה ליף את הטענות והפסיקה את הראיון

 
 
 
 
 

(04:16 דקות)

"לא עשיתי צבא בשל מחלת הנפילה ולא עשיתי שירות לאומי אבל התנדבתי במקלט חם לבני נוער", אמרה אמש (ראשון) מובילת מחאת יוקר המחיה, דפני ליף, בראיון לתכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10. ליף הוסיפה כי היא מודעת לכך שאנשים מרימים גבה בנושא שירותה הצבאי, אך לטענתה היא מתנדבת כל חייה: "הסיפור האישי שלי הוא רק חלק ממה שקורה ברמה הארצית. המחאה גדולה יותר מכלל חלקיה".

 

ליף ניסתה במהלך הראיון לענות על השאלה כיצד היא יכולה להנהיג מחאה חברתית, כאשר היא עצמה לא שירתה בצבא ולא עשתה שירות לאומי - חובות בסיסיות שעל פי החוק על כל אזרח למלא. "כאשר אני מתנדבת, אני עושה את זה ממקום הכי נקי ולא בגלל שאני חייבת. ואני משלמת על כך מחיר", אמרה ליף.

 

מובילת המאבק אף נשאלה לגבי טענות הנשמעות לאחרונה במאהל בתל אביב כי מובילי המחאה לא מפגינים מספיק נוכחות וכלל לא ישנים במקום. "אנחנו מסתובבים בכל המאהלים ברחבי הארץ", ענתה ליף והוסיפה כי נעשה מאמץ לעשות עבודת שטח כמה שיותר רחבה. "המצוקה היא כל כך רחבה כך שהשאלה איפה אני ישנתי בלילה היא לא העיקר", הדגישה ליף אך הודתה: "במתחם רוטשילד לא יצא לי לישון בשבוע האחרון".

 

ומה לגבי "הפגנת המיליון" הצפויה להיערך במוצאי שבת הקרובה? ביום שאחרי ההפגנה המאכזבת אתמול בתל אביב, ליף לא מאבדת תקווה ובטוחה שעדיין תירשם הצלחה והמחאה לא צפויה לגווע. "אני לא חושבת במספרים", אמרה ליף וסיכמה כי מה שחשוב הוא שיחולו שינויים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.