"החתונה בחיפה תלמד את הציונים לקח"

 
 
עודכן 12:54 05/10/2003
חדשות נענע

הנאדי תייסיר ג'רדאת, עורכת-דין בת 29 מג'נין, היתה עדה להריגת אחיה וארוסה והחליטה לנקום; 19 ישראלים שלימו בחייהם; משפחתה גאה

 
 
 
 
 
משפחתה של המחבלת-המתאבדת בחיפה נשמעו היום (ראשון) מרוצים מאוד מפעולתה של הבת, וזאת למרות שביתם נהרס הלילה ע"י כוחות צה"ל. הנאדי תייסיר ג'רדאת, עורכת דין בת 29 מג'נין, פוצצה את עצמה אתמול בצהריים במסעדת "מקסים" בחיפה, כשהיא הורגת 19 ישראלים ובהם ילדים.

בכרוז שפירסם אתמול ארגון "הג'יהאד האסלאמי" נמסר כי ג'רדאת ביצעה את הפיגוע כנקמה על מותם של אחיה ובן דודה, שהיה גם ארוסה, מאש צה"ל. בכרוז שהפיצה הזרוע הצבאית של הג'יהאד - "פלוגות ירושלים", ושבו כונתה ג'רדאת ''כלת פלסטין", נאמר כי ''החתונה בחיפה תלמד את הציונים לקח בלתי נשכח''.

אחיה הצעיר, פאדי ג'רדאת, פעיל בג'יהאד האיסלאמי, נהרג יחד עם בן הדוד סאלח ג'רדאת, שהיה בכיר הזרוע הצבאית של הארגון "גדודי ירושלים" בחודש יוני. כוחות מג"ב הגיעו למזרח ג'נין, כדי ללכוד את סאלח. במהלך פעולת המעצר נהרגו השניים.

לדברי מקורות פלסטיניים, המחבלת הנאדי שהתה באותו בית בו בוצע המעצר, והיתה עדה להריגתם של שני קרוביה. משפחתה עזבה את הבית, מחשש שצה"ל ימהר להרוס אותו בתגובה על הפיגוע.

ג'רדאת היא האישה השישית שביצעה פיגוע התאבדות מאץ פרוץ האינתיפאדה, והמתאבדת השנייה שיצאה לבצע פיגוע מטעם הג'יהאד האיסלאמי. היבא דראגמה מהארגון פוצצה את עצמה בקניון "העמקים" בעפולה, וואפא אידריס מהתנזים עשתה זאת בירושלים ואיאת אל-אחרס מהתנזים ביצעה את הפיגוע במכולת בבירה.

במערכת הביטחון בודקים כיצד הצליחה המחבלת להיכנס לשטח ישראל למרות הסגר ההדוק על השטחים. נבחנת האפשרות, שהיא קיבלה סיוע מתוך שטחי הקו הירוק. ככל הנראה נכנסה ג'ראדאת לשטח ישראל באזור בקה אל-שרקיה, שם מופעלת גדר ההפרדה.