דיווח: בתגובה לירי - צה"ל חיסל פעיל ג'יהאד אסלאמי בעזה

 
עודכן 21:29 24/08/2011

בתגובה למטח הרקטות אל עבר הדרום, תקף חיל האוויר חוליית מחבלים ומשגרים במרכז הרצועה. הפלסטינים מדווחים כי בתקיפה נהרג פעיל הג'יהאד האסלאמי, עטייה מאקאת, וייתכן כי פעיל נוסף נפצע. הארגון הבהיר: "נמשיך בדרך הג'יהאד עד שנשחרר את כל אדמותינו"

 
 
 
 
 

בתגובה לירי הרקטות אל עבר יישובי הדרום , תקף הערב (רביעי) צה"ל במרכז רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים כי בתקיפה נהרג פעיל של הג'יהאד האיסלאמי. כמו כן נפצעו מספר בני אדם נוספים, ייתכן ואחד הפצועים אף הוא משתייך לג'יהאד.

 

עוד דיווחים על המצב בדרום בפייסבוק של חדשות 10 »

 

הערב נורו כשש רקטות מכיוון רצועת עזה אל שטח ישראל. רקטת גראד התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון, רקטה נוספת נורתה לכיוון אופקים ועוד ארבע רקטות נפלו בשטחים פתוחים במועצה האזורית חוף אשקלון.

 

בתגובה תקפו מטוסי חיל האוויר חוליית מחבלים ומשגרים במרכז הרצועה ודווח על הרוג ושלושה פצועים. לפי דיווחי הפלסטינים ההרוג הוא פעיל הג'יהאד, עטייה מאקאת. במקביל, יצא הארגון בהודעה קצרה בה איים: "נמשיך בדרך הג'יהאד עד שנשחרר את כל אדמותינו".

 

מדובר בפעם השנייה היום בה מדווחים הפלסטינים על חיסלו של פעיל ג'יהאד אסלאמי בעזה. התקיפה הראשונה התרחשה בלילה כשבפעילות משותפת של צה"ל והשב"כ חוסל איסמעיל אל-אסמר, פעיל של הג'יהאד האיסלאמי, שהיה מעורב בהברחות של אמצעי לחימה ולטענת צה"ל ביקש לקדם פעילות צבאית בסיני.

 

 
תקיפה בעזה. דיווח: פעיל ג'יהאד נוסף חוסל
תקיפה בעזה. דיווח: פעיל ג'יהאד נוסף חוסל צילום : רויטרס (ארכיון)
 

בעקבות החיסול איים ארגון הג'יהאד האסלאמי "להגיב על הפשע שבוצע ברפיח". בארגון הבהירו: "הפשע הזה מוכיח כי הכיבוש מבין רק את שפת הכוח, הדם והטרור, ולא שום שפה אחרת".

 

בשעות הבוקר נורו שתי פצצות מרגמה לעבר שטחי המועצה האזורית האשכול. מן הירי לא היו נפגעים אך אחת מהן גרמה לנזק קל. בעקבות הירי, צה"ל תקף שוב, הפעם את שני המחבלים שירו את הפצמ"רים בצפון רצועת עזה, וזיהה פגיעה במטרות.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.