מנהיג הדמוקרטים בקונגרס: "למרות המשבר, נמשיך לתמוך כלכלית בישראל"

 
עודכן 21:30 09/08/2011

מנהיג מפלגתו של אובמה בבית הנבחרים מוטרד אבל בטווח הארוך אופטימי. בראיון לחדשות 10, לאחר הורדת דירוג האשראי של ארה"ב, הפנה אצבע מאשימה אל ממשלת בוש ואמר כי השפעת המשבר מאיימת על העולם כולו. "גם ישראל צריכה להיות מודאגת", ציין סטני הויר אך גם הבהיר: "נמשיך לתמוך בביטחונכם". לטענתו, אובמה יתגבר בקרוב על המשבר וצפוי להיבחר מחדש

 
 
 
 
 

(3:40 דקות)

יממה לאחר נאום אובמה, מנהיג הדמוקרטים בבית הנבחרים, סטני הויר, מבהיר כי למרות המשבר ארה"ב תמשיך לתמוך בישראל. "ישראל לא צריכה להיות מודאגת לגבי תמיכתה הכלכלית והמדינית של ארה"ב בביטחונה", אמר הערב (שלישי) הויר בראיון לחדשות 10.

 

יחד עם זאת ציין מנהיג מפלגתו של אובמה כי המשבר עלול להשפיע על ישראל בתחומים אחרים ועדיין יש מקום לדאגה. "לכלכלת ארה"ב הגדולה בעולם יש השפעה גדולה בכל רחבי העולם", אמר הויר, "כך שגם ישראל צריכה להיות מודאגת".

 

מוטרדים מהמצב? ספרו בחדשות 10 בפייסבוק »

 

בהתייחס לאחריותו של הנשיא לההחלטה על הורדת דירוג האשראי והמשבר המאיים, טען מנהיג המפלגה כי אובמה אינו האשם המרכזי. "הוא ירש מיתון עמוק, העמוק ביותר מאז שנות ה-30 של השפל הכלכלי".

 

הויר טוען כי טענות הרפובליקנים שהורדת הדירוג התרחשה, אחרי הכל, במשמרת של אובמה מגוחכות. "במשמרת של הרפובליקנים, ואת זה הם לא אומרים, החוב שלנו תפח ב-5 טריליון דולר בתקופת כהונתו של בוש", הזכיר מנהיג הדמוקרטים, "והגירעון שלנו גדל ב-5 טריליון דולר".

 

הוא מנה שורה של סיבות שהובילו למצב הנוכחי. "ארה"ב נקלעה לשתי מלחמות שלא היה לה מימון עבורן, והעבירה מספר חוקים משמעותיים שמספקים תרופות מרשם לאזרחים - וגם לזה לא היה מימון", אמר. עוד הוסיף כי תוצאות המדיניות של בוש הן המיתון העמוק ביותר שחוותה ארה"ב מאז שנות ה-30.

 

למרות הכל הויר אופטימי. "הנשיא הנוכחי ימשיך להתמודד בבניית הכלכלה. זה יקרה לאורך השנה ואני מאין כי הוא ייבחר מחדש".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.