יומן מחאה: דפני וחבריה מתמודדים עם משבר מנהיגות

 
עודכן 22:27 05/08/2011

המאהל ברוטשילד שהניע את תנועת המחאה מציין היום שלושה שבועות. השבוע עבר על דפני ליף וחבריה משבר מנהיגות ורק במזל נמנע "ניסיון הפיכה". "אולי זה באמת גדול עליי, אין לי שליטה על כלום", אומרת ליף. אך המטרה - חצי מיליון מפגינים במוצ"ש

 
 
 
 
 

(21:40 דקות)

כותרות העיתונים של יום ראשון דיווחו על 150 אלף איש שנענו לקריאה לצאת לרחובות כדי להפגין על מחירי הדיור הגבוהים. "כך נראה האושר", אמרה במוצאי השבת סתיו שפיר, ממובילות מחאת האוהלים, לחדשות 10. אבל אחרי הרעש הגדול, דפני ליף, מובילת המחאה, הייתה צריכה קצת שקט, הלכה לצד ופרצה בבכי, מרוב שמחה.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

בתחילת השבוע האופוריה הזו התפוגגה. תחת בליץ תקשורתי, שכלל פעילי ימין, סטודנטים ואפילו התבטאות יוצאת דופן של מרגלית צנעני נגד מארגני המחאה, ובצל הביקורות על דרישתם לנהל משא ומתן בנוכחות המצלמות, נסעו המארגנים לירושלים לקבל חיזוק מהנשיא שמעון פרס. הפגישה נתנה למארגנים רוח גבית אבל הדי הביקורת רדפו אותם עד לירושלים.

 

בינתיים, עוד ועוד קבוצות הצטרפו למאהל המחאה, שכבר מזמן לא מתעסק רק בדיור. בהן אפילו מילואימניקים, פעילי ימין ואגודת אמני ישראל. בעקבות זאת, החלה דפני להרגיש שהיא מאבדת אחיזה במחאה המקורית. "אולי זה באמת גדול עליי. אני לא באמת יודעת מה קורה כאן. אין לי באמת שליטה על כלום, ואני פועלת רק מתחושות בטן", היא סיפרה לחדשות 10.

 

לכמה מהפעילים אצה הדרך לתרגם את הישגי המאבק לכוח פוליטי, ויש שמדברים כבר על הקמת מפלגה. יגאל רמב"ם, ממובילי המאבק, אומר בעקבות זאת כי קיים נתק כלשהו בין הגרעין המייסד לבין יושבי המאהל. "יש תחושה של בעבוע והפער הזה עלול להתרחב לכדי תהום. בחירות פנימיות בתוך המאהלים להנהגה חדשה עלולות להתרחש ממש בקרוב", הוא מזהיר.

 

ביום רביעי בלילה הקרע כבר היה ברור וגלוי. דפני נקראה בדחיפות למאהל בניסיון לטרפד את ניסיון ההפיכה הראשון בחצר האחורית שלה. אך למרות הפגישה הלילית שהייתה עשויה לפלג את המחאה, החליטו המפגינים להיות מאוחדים ולהסתכל קדימה ליום שבת: "המטרה שלנו היא חצי מיליון אנשים ברחובות".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.