לבני על תכנית נתניהו: "פועל להוריד אוהלים ולא לבנות בתים"

 
עודכן 13:15 26/07/2011

באופוזיציה לא התרשמו מהתכנית להוזלת מחירי הדיור שהציג ראש הממשלה ויצאו למתקפה. "נתניהו ממשיך לקטר ולהפריח סיסמאות, שלא יפתרו את הבעיה החברתית ולא יורידו מהנטל של הצעירים ומעמד הביניים בישראל", האשימה יו"ר קדימה. שלי יחימוביץ' כינתה את התכנית "הונאה של הציבור", וניצן הורוביץ שהאזין לדברי נתניהו במאהל בתל אביב אמר: "ביבי מאשים את כולם, חוץ מעצמו"

 
 
 
 
 

רגע אחרי שראש הממשלה, בנימין נתניהו, הציג את התכנית שלו להוזלת מחירי הדיור בישראל, במסגרתה הבטיח לבנות 50,000 יחידות דיור חדשות בתוך שנה וחצי, באופוזיציה מיהרו לתקוף. חברי כנסת מקדימה, העבודה ומרצ מתחו ביקורת קשה על נתניהו והיוזמה שהציג, האשימו אותו בכך שהוא מפזר סיסמאות ריקות מתוכן ואמרו כי התכנית לא באמת תסייע למצוקת הנדל"ן.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
ציפי לבני. "במקום לשנות מדיניות, נתניהו מתנער מאחריות"
ציפי לבני. "במקום לשנות מדיניות, נתניהו מתנער מאחריות" צילום: רויטרס

"נתניהו פועל להוריד אוהלים ולא לבנות בתים. במקום לשנות מדיניות כלכלית ולהתחיל לנהל את הגופים שתחתיו, נתניהו מתנער מאחריות, ממשיך לקטר ולהפריח סיסמאות שלא יפתרו את הבעיה החברתית ולא יורידו מהנטל של הצעירים ומעמד הביניים בישראל", אמרה לאחר מסיבת העיתונאים יו"ר האופוזיציה ציפי לבני.

 

"נתניהו לא מבין שהבעיה אינה טכנית, אלא מהותית. צריך להוריד את הנטל ממעמד הביניים, ולשם כך נדרש שינוי המדיניות הלאומית הכוללת ולא להסתפק בפתרונות שוליים מעין אלו".

 

בתגובה הרשמית שפרסמה קדימה נכתב: "נתניהו שולף מהמותן. פאניקה היא לא מנהיגות. אותו ראש ממשלה שניסה לעבוד אמש על הצעירים בעיניים עם חוק הוד"לים, מנסה בציניות מלאכותית לעשות זאת שוב - עם שליפות מהמותן שלא יפתרו דבר. למדינת ישראל מגיעים פתרונות ולא סיסמאות, והצעתו היא מעט מדי ומאוחר מדי, ובעיקר לא משנה את מצוקתם של אזרחי ישראל".

 

 
מחאת האוהלים ברוטשילד. "נתניהו מנסה למרוח"
מחאת האוהלים ברוטשילד. "נתניהו מנסה למרוח" צילום : אביב חופי
 

"ניסיון ציני לרתום מחאה מוצדקת להעצמת שיטה כלכלית הרסנית"

גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ', המתמודדת על ראשות מפלגת העבודה, תקפה את נתניהו ואמרה כי הניסיון לקשר בין בעלות המדינה על הקרקע לבין מצוקת הדיור או קשיים בשיווק הוא הונאה מוחלטת של הציבור. "זהו ניסיון ציני לרתום מחאה מוצדקת לטובת העצמתה של שיטה כלכלית הרסנית שריסקה את מעמד הביניים", הבהירה יחימוביץ'. "בפועל נתניהו מציע להעביר את קרקע המדינה לידי יזמים ותאגידים בחינם. הוא לא מציע שום תרופה, אלא עוד מאותה מחלה".

 

ניצן הורוביץ, שהיה במאהל המחאה ברוטשילד במהלך מסיבת העיתונאים, אמר כי בתכניתו של נתניהו אין כל בשורה. "זו שליפה מהמותן, אוסף מבוהל של טלאי על טלאי, כדי לצאת לידי חובה, והכל במטרה למרוח את מחאת האוהלים", האשים הורוביץ. "היום שוב נחשף הביבי המוכר שמאשים את כל העולם - הפקידים, הבירוקרטיה, הממשלה הקודמת - חוץ מאת עצמו".

 

הורוביץ המשיך ואמר: "הממשלה חייבת לשנות את הגישה ולהפסיק את הסגידה העיוורת לכוחות השוק. יש פתרון אמיתי למצוקת הדיור - אימוץ גישה חברתית של התערבות רצינית במחירים, של קנייה ושל השכרה, כדי להוריד אותם לרמה שתאפשר לכל אזרח להגיע לדירה". 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.