אל-קאעדה הפיק סרט מצויר כדי לגייס פעילים

 
עודכן 07:00 21/07/2011

ארגון הטרור מגביר את מאמציו לגייס טרוריסטים צעירים לשורותיו באמצעות סרט מצויר המציג נערים רעולי פנים האוחזים בכלי נשק. פעיל בארגון: "מדובר במאמץ דתי ללמד את הילדים לחיות בכבוד, בהתאם להלכה האסלאמית"

 
 
 
 
 

דרך חדשה של אל-קאעדה לגייס פעילים צעירים: ארגון הטרור, אותו מנהיג איימן א-זוואהרי, הפיק סרט מצויר הדומה לסרטי דיסני במטרה לשכנע ילדים בני חמש ומעלה להפוך לטרוריסטים. כך דיווח העיתון "דיילי סטאר".

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

באל-קאעדה מקווים כי הסרט המצוייר שהפיקו יעודד ילדים "ללכת בדרך לוחמי הג'יהאד". סוכנות הידיעות UPI בשפה הערבית הוסיפה כי בסרט עצמו, שכבר הועלה לרשת האינטרנט בידי השלוחה התימנית של הארגון, מוצגים צעירים רעולי פנים שנושאים רובים וכלי נשק נוספים.

 

אבו אל-לית אל-ימני, אחד מפעילי אל-קאעדה, ציין כי הסרט המצויר נועד ללמד את הילדים על ההיסטוריה של הארגון ולשכנע אותם לבצע פעולות טרור. אל-ימני, שדבריו הובאו באתר "א-תחריר אונליין", אמר כי מבחינתו מדובר ב"מאמץ דתי ללמד את הילדים לחיות בכבוד, בהתאם להלכה האסלאמית".

 

בקו הפוך לחלוטין, הושק לאחרונה ברשת החברתית פייסבוק המשחק "נווה מדבר חדש", שנועד להניא את הערבים מהטרור. גיבורי העל המככבים במשחק נועדו להוות מודל לחיקוי לנוער הערבי ולמנוע ממנו לגבש דעות קיצוניות. "המסר פשוט - אנחנו לא טרוריסטים", אמר יוצר המשחק, המתגורר בירדן.

 

 
כרזת הסרט החדש
כרזת הסרט החדש צילום : AP
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.