מחאת האוהלים: "צריך שינוי דרמטי, דיור זו זכות ולא מצרך"

 
עודכן 06:49 18/07/2011

הצעירים במתחם האוהלים בתל אביב נחושים להישאר שם עד שיימצא פתרון. המחאה לטענתם אינה פוליטית, והם מבהירים שאי אפשר לקנות אותם. ירדן הראל יצאה לסיבוב במתחם הכי חם בסביבה, שוחחה שם עם יוזמת המחאה דפני ליף וחבריה, ושמעה איך הכל התחיל ולמי הציעו להשתתף ב"אח הגדול"

 
 
 
 
 

(3:20 דקות) צילום ועריכה: מיכאל שטיין

בזמן שמחאת האוהלים מתרחבת ויוצאת מתחומי תל אביב, במקום שבו הכל התחיל מדברים המפגינים הצעירים על מאבק חברתי ודמוקרטי ללא עניין מפלגתי. "אנחנו מזמינים את כל העם לבוא לפה ולמחות למען דמוקרטיה בשביל כולנו. פה אנחנו עושים את זה, וקוראים לכל ארגוני המאבק להצטרף", מספר תומר טל הכהן.

 

בשטח, המפגינים מדברים על מאבק ארוך טווח, עד למציאת פתרון. דפני ליף, יוזמת המחאה אומרת כי לא נראה שתתקפל בקרוב: "זה לא דברים שקורים מהיום להיום ואותי אי אפשר לקנות. אני לא הולכת לשום מקום, התפטרתי מהעבודה ואני אהיה פה. אני בת 25 - הפלוס הכי גדול שלי הוא שאני אדם צעיר, יש לי זמן".

 

על העימות המתוקשר עם חברת הכנסת מירי רגב, אומרת ליף כי לא מדובר במאבק מפלגתי. "זה לא מאבק עם חברת הכנסת. אנשים פה כועסים, אני לא יכולה לקחת אחריות על מה שקורה פה כל הזמן". עוד היא מספרת כי ביום הראשון של המחאה, אף ניסו ללהק אותה ל"אח הגדול".

 

במאי הקולנוע יריב הורוביץ שהגיע לבקר במקום, סיפר איך שמע מליף על הרעיון להתחיל במחאה. "לפני שבועיים כשהתקשרתי לשאול אותה מה שלומה היא אמרה לי: די אני לא יכולה יותר, אני לוקחת אוהל ועוברת לגור באמצע הרחוב. אני נבהלתי ובאתי לכאן לראות שהכל בסדר".

 

גם עו"ד גיל גלמור מהאגודה לזכויות האזרח מדבר על הצורך בשינוי דרמטי, וטוען שאין להשוות דיור לדברים אחרים: "צריך להיות פה שינוי. צריך להפסיק להתייחס לדיור כמצרך. זו זכות, עם משמעויות חברתיות עצומות".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.