הנאשם ברצח הילד לייבי: "הבאתי מגבת וחנקתי אותו. הוא נאבק קצת"

 
עודכן 18:58 14/07/2011

לוי ארון, שנאשם ברצח מדרגה שניה של הילד לייבי קלצקי, תיאר את השתלשלות האירועים מהרגע שפגש את בן ה-9 בברוקלין ועד לרגע שביתר את גופתו. בהודאה שכתב הוא סיפר כי החליט לחנוק אותו אחרי שראה את המודעות על היעדרו ונתקף פאניקה

 
 
 
 
 

(3:19 דקות)

"נתקפתי בהלה, הלכתי להביא מגבת וחנקתי את לייבי", כך מתאר לוי ארון, הנאשם ברצח בן התשע בברוקלין לפני יומיים, את הרגע בו שם קץ לחיי הילד. בהודאת הנאשם, שהגיעה לידי רשת MSNBC, מתאר ארון בן ה-35 את השתלשלות האירועים החל מהרגע בו אסף את לייבי קלצקי ברחוב ועד שביתר את גופתו ופיזר את חלקיה.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

מהחקירה עולה שהילד ורוצחו שהו יחדיו מעל ל-12 שעות אחרי שנעלם בברוקלין שבניו יורק. החיפושים אחר הילד, שיצא לבדו בשעות הערב המוקדמות מהקייטנה בה שהה, החלו בשעות הערב לאחר שלא שב לביתו. ארון, יהודי המקורב לקהילה החרדית, מתאר בהודאה שכתב כי הילד ביקש ממנו טרמפ לחנות הספרים אך אחר כך "שינה את דעתו ולא ידע לאן הוא רוצה להגיע. אז שאלתי אותו אם הוא רוצה ללכת לטיול קטן - לחתונה - ולא חשבתי שאני אשאר שם זמן רב כי כאב לי הגב. הילד אמר בסדר".

 

ארון ממשיך לתאר את מהלך האירועים: "בגלל העומס בכבישים חזרנו לאזור בסביבות 23:20 וחשבתי שאני אחזיר אותו לביתו למחרת בבוקר. הוא צפה בטלוויזיה ואז נרדם בחדר המגורים. אני הלכתי לחדר אחר לישון. בבוקר הילד עדיין ישן, הערתי אותו ואמרתי לו שאחזיר אותו לביתו".

 

אז החל הסיפור להסתבך כאשר ארון נחשף, לדבריו, לחיפושים הנרחבים אחר הילד הנעדר. "כשראיתי את העלונים על היעדרו נבהלתי ונתקפתי פאניקה. פחדתי להביא אותו הביתה. אז הלכתי להביא מגבת וחנקתי אותו, הוא נאבק קצת", כתב. גם אחר כך הפאניקה אצל לוי לא שככה כי הוא לא ידע מה לעשות עם הגופה. "אני מבין שהמעשה היה שגוי ואני מצטער על הסבל שגרמתי", הוסיף. המשטרה הודיעה עם זאת כי גרסתו נראית לא אמינה.

 

הלם ותדהמה בקהילה החרדית בניו יורק

חלקי גופתו של לייבי נמצא אתמול בפח אשפה, במקרר בדירתו של הנאשם, ובשקית פלסטיק שהושלכה באתר פסולת בברוקלין. ישראל קלצקי, דודו של הילד, סיפר שככל הנראה הילד הלך הביתה ברגל וכנראה הסתבך, פנה שמאלה במקום ימינה. 

 

הדוד הוסיף כי אף אחד לא טוען שהחשוד ברצח נחשד בפדופיליה, אלא רק שהוא קצת משונה. "יש שם איזה בעיות משפחתיות, אצלנו לפחות כאנשים מאמינים זה לא משנה הרבה, ואנחנו מסתכלים על העניין כגזירת שמיים", אמר.

 

הלילה הובא לייבי למנוחות בהשתתפות אלפי בני אדם וארון הואשם ברצח מדרגה שנייה. בינתיים, מורגשים הלם ותדהמה בקהילה החרדית בניו יורק. "אינינו יודעים כיצד להגן על ילדינו", אמרו הורים.

 

אחת משתי נשותיו לשעבר של הנאשם, דבי קיבל, סיפרה ל"ניו יורק פוסט" כי היא בהלם מההתרחשויות ובעלה לשעבר אהב ילדים, כולל את ילדיה שלה. אביה תיאר אחרת את חתנו לשעבר ואמר: "הוא היה אדם מוזר".

 

ה"דיילי ניוז" פרסם כי המשטרה בודקת כעת דיווח שארון ניסה לפתות ילד אחר להיכנס לרכבו בשנה שעברה. אמו של אותו ילד סיפרה כי היא חשבה שהנאשם רק מתנהג בצורה חברותית כשהוא הציע לבנה טרמפ.  

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.