גוגל עומדת למחוק את פיקאסה ובלוגר: תמתג אותם מחדש

 
להתראות בלוגר ופיקאסה, שלום גוגל פלוס
להתראות בלוגר ופיקאסה, שלום גוגל פלוס צילום: סטודיו נענע 10
 
עודכן 11:15 06/07/2011

כחלק מההכנות להשקה הרשמית של גוגל פלוס בסוף יולי, גוגל תמתג מחדש את בלוגר ופיקאסה תחת השמות Google Blogs ו-Google Photos

 
 
 
 
 

גוגל מתכוונת לשנות את שמות מותגיה שאינם משוייכים לחברה ולמתג אותם מחדש תחת השם הכולל "גוגל". בין השירותים שיקבלו מיתוג חדש יהיו שירות שיתוף ועריכת התמונות פיקאסה ורשת הבלוגים של החברה, בלוגר.

 

לפי דיווח בלעדי של Mashable, השינוי יתרחש תוך חודש עד שישה שבועות - פחות או יותר בהתאם לזמן ההשקה ההרשמי של גוגל פלוס, שצפוי להתרחש עד ה-31 ביולי. לפיכך, נראה שהמיתוג מחדש הוא חלק מתוכניתה של גוגל לאחד את כל שירותיה החברתיים תחת הרשת החברתית החדשה שלה, וכך לחזק אותם אל מול המתחרה, פייסבוק.

 

אם יש לכם בלוג בבלוגר או תמונות בפיקאסה - אל דאגה - השירותים לא יעלמו, אלא יזכו לשמות החדשים "Google Blogs" ו-"Google Photos" בהתאמה. כן צפויים שינויים בשירותים כדי למזג אותם לגוגל פלוס, באופן שיקל על משתמשים להשתמש בהם תחת קורת הגג המאוחדת של הרשת החברתית. שירותים חזקים יותר כמו יוטיוב, לפי המקור של Mashable, לא יעברו מיתוג מחדש ויזכו לשמור על שמם.

 

הפרופיל הפרטי ייעלם

חשוב לציין, כי ביום ההשקה הרשמי של גוגל פלוס, החברה תבטל את האפשרות לנהל פרופיל משתמש פרטי, וכל הפרופילים יהפכו לפומביים. בפרופיל הפומבי מופיעים שם ומין המשתמש, אך כל יתר הפרטים הם בגדר בחירה, וקיימת האפשרות להסירם. צעד זה מצד גוגל מאלץ למעשה את משתמשיה לחשוף מידע אישי על עצמם, בין אם הם מעוניינים בכך או לא, ומזכיר את יחסה של רשת חברתית אחרת למידע המשתמשים שבה, פייסבוק.

 

גוגל רכשה את פיקאסה ב-2004 ואת בלוגר ב-2003. בלוגר, שיוסד בשיתוף עם אוון וויליאמס (אחד ממייסדי טוויטר) הוא אחד מעשרת האתרים הפופולריים ביותר בעולם. שינוי מיתוג מוצר כה חזק מצביע על האמונה של חברת גוגל בגוגל פלוס.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.