אלופה חדשה בצה"ל: אורנה ברביבאי מונתה לתפקיד ראש אכ"א

 
עודכן 18:58 23/06/2011

לאחר 30 שנה בצה"ל, היום קיבלה אורנה ברביבאי רשמית את דרגות האלוף, ומונתה לראש אגף כוח האדם במקומו של אלוף אבי זמיר, הפורש מצה"ל. "מונית בזכות כישורייך ולא בגלל היותך אישה", אמר הרמטכ"ל, בני גנץ

 
 
 
 
 

(2:16 דקות)

היסטוריה בצה"ל: אורנה ברביבאי קיבלה היום (חמישי) את דרגות האלוף ומונתה לתפקיד ראש אגף כוח אדם בצה"ל. ברביבאי מחליפה בתפקיד את אלוף אבי זמיר, הפורש מצה"ל לאחר 35 שנות שירות. הרמטכ"ל, בני גנץ, אמר לברביבאי כי היא מונתה בזכות כישוריה המקצועיים ולא משום שהיא אישה.

 

לאחר מינויה של ברביבאי לתפקיד, ברכו אותה שורה של בכירים, בהם יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, נשיא המדינה, שמעון פרס, וראש הממשלה, בנימין נתניהו. הנשיא פרס אמר כי ההחלטה למנות אלופה ראשונה בצה"ל היא החלטה חשובה בקידום מעמד האישה בישראל, וכי ברביבאי קיבלה את תפקידה בזכות, ולא בחסד. "את כל התפקידים אותם מילאת בשורות צה"ל עשית ברמה ובהצלחה הגבוהים ביותר", אמר הנשיא.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

ברביבאי גדלה בעפולה והתגייסה לצה"ל בשנת 1981 ואת מרבית שירותה עשתה בחיל השלישות. היא פיקדה על קורס קציני שלישות בבה"ד 11, שימשה ראש מדור נשים בבקו"ם, מפקדת לשכת הגיוס באר שבע, שלישת אוגדת מילואים, ראש ענף מיון ושיבוץ במפקדת זרוע היבשה וראש מחלקת סגל בזרוע היבשה.

 

בנובמבר 2003 מונתה לשלישת פיקוד המרכז, השלישה הפיקודית הראשונה בתולדות צה"ל, בספטמבר 2005 קודמה לדרגת תת-אלוף ומונתה לקצינת שלישות ראשי, האישה הראשונה שמונתה למפקדת חיל שאינו חיל נשים, בתקופה זו הוכפף החיל לזרוע היבשה ובדצמבר 2006 מונתה לראש חטיבת כוח האדם בזרוע היבשה במקומו של נועם תיבון. ביוני 2008 מונתה לראש מטה אגף כוח האדם במקומו של אבי זמיר.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.