נשיא תוניסיה המודח ורעייתו נשפטו ל-35 שנות מאסר

 
עודכן 22:23 20/06/2011

שישה חודשים אחרי שנסו על נפשם, נשפטו זין אל-עאבדין בן עלי ואשתו שלא בפניהם לעונש מאסר בגין שורה של עבירות. כמו כן, קבע בית המשפט כי יהיה עליהם לשלם קנס של למעלה מ-65 מיליוני דולרים לאחר שהורשעו במעילה בכספי ציבור

 
 
 
 
 

בית המשפט בתוניסיה גזר היום (שני) על הנשיא המודח, זין אל-עבדיין בן עלי, שלא בפניו עונש של 35 שנות מאסר בגין שורה של עבירות ובהם מעילה. אשתו, לילה טראבולסי, נשפטה אף היא ל-35 שנים מאחורי סורג ובריח.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10

 
זיין אל-עבדיין בן עלי. 27 מיליון דולרים נמצאו בארמונו
זיין אל-עבדיין בן עלי. 27 מיליון דולרים נמצאו בארמונו צילום: רויטרס (ארכיון)

בארמונם של השניים נמצאו לאחר המהפכה 27 מיליון דולרים בתכשיטים ובקרנות ציבור. עתה נמצאו הנשיא המודח ורעייתו אשמים במשפט בגניבת כספי ציבור לצרכיהם האישיים, ובגזר הדין הטילו עליהם השופטים לשלם לקופת המדינה קנס של למעלה מ-65 מיליון דולרים.

 

ההפגנות בתוניסיה החלו באמצע חודש דצמבר 2010. רבבות בני אדם הפגינו אז נגד שחיתות השלטון ומימדי האבטלה, במחאות שהפכו להפיכה העממית הראשונה "באביב העמים הערבי". על פי הערכות, כ-700 בני אדם נהרגו באותן מהומות, שהסתיימו בסילוקו של הנשיא.

 

בחודש ינואר, בקצה ההפגנות הוגלו הנשיא המודח ורעייתו אל מחוץ לגבולות המדינה. ב-15 בינואר הגיע הזוג לסעודיה שם מצאו מקלט מדיני.

 

אחרי שנס על נפשו דרשו בתוניסיה להעמיד את נשיאם, במשך למעלה מ-23 שנה - לדין. בחודש אפריל האחרון אף האשימו התוניסאים את הנשיא לשעבר במעורבות בפעולות ריגול אזוריות למען "המוסד" הישראלי.

 

מסמכים, שתוכנם הובא בטלוויזיה הממלכתית בתוניסיה, הוכיחו לכאורה קשר בין הנשיא המודח למנגנון המודיעין הישראלי. אל מול הפרסומים עלו חשדות כי היה מדובר בחלק ממסע התעמולה להעמדתו לדין של בן עלי שהסתיימה עתה בגזר דין למאסר.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.