מבקר המדינה יבדוק את מחירי הקוטג', נתניהו: "נשקול לייבא מוצרי חלב"

 
עודכן 15:42 20/06/2011

בתום ישיבה של הוועדה לביקורת המדינה, הודיע מיכה לינדנשטראוס כי יחבר דוח על עליית מחיר הקוטג' ומוצרי החלב. ראש הממשלה סיפר כי פנה לשרי האוצר, התמ"ת והחקלאות כדי לפתוח את שוק החלב לתחרות של ייצוא כדי להוריד את המחירים

 
 
 
 
 

(2:42 דקות)

 
לינדנשטראוס יבחן את תפקוד הוועדה לפיקוח על המחירים
לינדנשטראוס יבחן את תפקוד הוועדה לפיקוח על המחירים צילום: רויטרס

"סערת הקוטג'" עוברת לשולחנו של מבקר המדינה: מיכה לינדנשטראוס נענה היום (שני) לפנייתו של יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יואל חסון, והודיע כי יחבר דוח מיוחד על עלייה מחירי הקוטג' ומוצרי החלב. כמו כן, יבחן המבקר את תפקוד הוועדה לפיקוח על המחירים, את הרכבה, דיוניה, הפרוטוקולים שלה, שיקוליה וההחלטות שקיבלה.

 

קוטג'? הגביע הוא שלנו - סיקור מיוחד »

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

לינדנשטראוס הודיע כי יבדוק את הנושא בתום דיון של הוועדה לביקורת המדינה שעסקה בסוגייה. בפתח הישיבה התייחס חסון לעליית המחירים והבהיר כי ההחלטה להסיר את הפיקוח ממחירי הקוטג' הייתה טובה בכוונה שלה, אך לא בתוצאתה.

 

"פיקוח מייצר מחיר מינימום. רצו לייצר תחרות וזו הייתה כוונה חיובית. השאלה היא מה קרה מאז ועד היום, כשראו שהמחיר לא רק ירד, אלא עלה ואף הוכפל", אמר חסון. "פניתי למפקח על ההגבלים העסקיים לראות האם יש קרטל במשק".

 

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום לנושא בפתח ישיבת הסיעה של הליכוד. נתניהו סיפר כי הוא שוקל לפתוח את שוק החלב לתחרות של ייבוא, כדי להביא להוזלת המחירים.

 
קוטג' על המדפים. המבקר יבדוק
קוטג' על המדפים. המבקר יבדוק צילום : בוצ'צ'ו
 

נתניהו: "אזרחי ישראל מוציאים כסף רב על מוצרים בסיסיים"

"היום הונחה בפניי טבלה שמשווה את מחירי המוצרים בשירותים נבחרים במשך חמש השנים אחרונות ביחס למדד - מה עלה מעל המדד ומה ירד מתחת למדד. מה שרואים בצורה ברורה, זה שהמוצרים שהיו חשופים לתחרות של ייבוא ירדו מתחת למדד, ואלו שאינם חשופים לייבוא עלו מעל המדד", סיפר ראש הממשלה.

 

"כמעט בראש הרשימה נמצאים מוצרי החלב. לכן ביקשתי משר האוצר להיוועד עם שר התמ"ת ושרת החקלאות כדי לבדוק אפשרות לפתיחת שוק החלב לתחרות של ייבוא, וביקשתי לקבל המלצות עוד השבוע", המשיך נתניהו. "ייתכן שזו הדרך להפחית את מחירי מוצרי החלב. אלה מוצרים בסיסיים שאזרחי ישראל מוציאים עליהם כסף רב".

 

גם יו"ר קבוצת שטראוס, עפרה שטראוס, התייחסה היום לנושא בכינוס קיסריה. "זה אישי, זה כואב, זה לא פשוט, בעיקר כי אני מרגישה שאין לי את כל הפתרונות מחר בבוקר", אמרה שטראוס ודחתה טענות על תיאום מחירים. "אנחנו מתחרים אחד בשני בלי סוף. זה הרבה מעבר למחירים של הקוטג', זה מחייב הסתכלות מערכתית. אם הממשלה תחליט שייבוא מוצרי חלב מחו"ל זה הפתרון, כל מה שהיא צריכה נמצא בידיה ולא מחר, אלא היום".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.