קוטג' הוגש לנתניהו בעקבות המחאה. חברי כנסת: "בזיון וזילות"

 
עודכן 15:35 15/06/2011

ח"כ רונית תירוש נתנה לראש הממשלה, בדיון שיזמה האופוזיציה בכנסת, גביע קוטג' בעקבות המחאה הציבורית נגד עליית מחירו. ח"כ איציק תקפה את מדיניותו של נתניהו: "הפכת את ספטמבר מחודש קלנדרי לאירוע היסטורי". ח"כ אקוניס תקף את לבני: "בבכיינות לא בונים מנהיגות"

 
 
 
 
 

(34 שניות)

מליאת הכנסת התכנסה היום (רביעי) לדיון מיוחד שיזמה האופוזיציה תחת הכותרת "כשלון ממשלת נתניהו בתחומים החברתי המדיני והכלכלי". במהלך הדיון הגישה חברת הכנסת רונית תירוש לראש הממשלה, בנימין נתניהו, גביע של קוטג' על רקע המחאה נגד התייקרותו. חברת הכנסת הסבירה כי בימים אלו זוהי "מתנה", מכיוון שלדבריה מדובר במצרך יקר. בתגובה אמר חבר הכנסת ניסים זאב (ש"ס), כי הקוטג' בוודאי החמיץ כי הוא עוד מתקופת אולמרט. "תתביישו לכם, מה שעשיתם כאן זה ביזיון. מי שהסיר את הפיקוח על מוצרי החלב הוא שר האוצר אברהם הירשזון", ציין זאב.

 

ח"כ אורי אורבך גם תקף את המהלך ואמר לח"כ יואל חסון מקדימה: "האם קניתם מכולה של הכל בדולר מסין? כל שבוע אתם משווקים פה גימיק אחר. פעם קוטג' ופעם ספריי, פעם פיזרו פה שטרות ופעם ישבו עם מסכות אב"כ".

 

בתגובה למהלך מתחו בליכוד ביקורת על קדימה: "המפלגה כרגיל מנסה להסתיר מהציבור את האמת. הירשזון, היושב היום בבית הכלא, הוא זה שהסיר ביולי 2006 את הפיקוח על מוצרי חלב מסוימים, ועל כן קדימה אחראית על עליית המחירים. שום קופסת קוטג' לא תשנה את העובדה שקדימה היא מפלגה של גימיקים, ושחברי קדימה בוחרים להביך עצמם שוב ושוב רק בשביל עוד כותרת".

 

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) הפתיעה כאשר בחרה בפתח דבריה לתקוף את האופוזיציה. "אם אופוזיציה הופכת לגימיק ובדיחות קרש לא נגיע רחוק. מה שעשיתם זו זילות של הכנסת שמצטרפת להצעות החוק הגזעניות של חברי כנסת מהסיעה שלכם". תירוש אמרה בתגובה: "את לא תתני לי ציונים", וגלאון השיבה לה כי דווקא כן תיתן ציונים. בהמשך אמרה גלאון לראש הממשלה: "אתם מתנהגים כאילו אתם על הטיטאניק, נוסעים לאיטליה למסיבות הבונגה בונגה של ברלוסקוני".

 

מהומה נוספת פרצה במליאה כאשר ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) הוצא מהאולם, לאחר שקרא לעברו של ח"כ אחמד טיבי: "בוגד, מחבל בכנסת".

 

ח"כ דליה איציק (קדימה) שנאמה בתחילת הדיון תקפה את מדיניותו של ראש הממשלה. "הפכת את ספטמבר מחודש קלנדרי לאירוע בין לאומי היסטורי, אירוע שצריך והיה אפשר למנוע אותו. אתה בהתנהגות שלך מקים ומייסד את המדינה הפלסטינית, אתה שהפכת את הבניה בהיאחזויות המבודדות לתכלית הכל - ויתרת על הגושים. הישג חשוב של ממשלות ברק, שרון, אולמרט, ירד לטמיון".

 

"קדימה מפיקה מופעים של שנאה עצמית"

היא ביקרה אותו גם בעקבות נאומו בקונגרס. "לנאום, אדוני ראש הממשלה, אתה יודע. איפה הבעיה? שגם כשאתה נואם נפלא, ישראל מפסידה", אמרה. "אתה בידלת את מדינת ישראל והפכת אותה הדרגתית למדינה מבודדת בפני העולם". איציק גם טענה כי בתקופתו של נתניהו היחסים עם נשיא ארה"ב התערערו כפי שמעולם לא קרה.  

 

"אתה וממשלתך ישבתם בחוסר מעש מזעזע אל מול מסע דה לגיטימציה מתוזמן ומתוזמר היטב של מדינות ערב, והתשובה שלך לזה: 'הם שונאים אותנו'. ישראל מפסידה תחת הנהגתך. את מתיימר להיות 'סופר טנקר' בהסברה,

אבל במשמרת שלך אין פעולה, אין תגובה, אין קמפיין, אין הסברה. לגיבושון אתם הולכים", מתחה איציק ביקורת.

 

בקואליציה לא נשארו אדישים, וח"כ אופיר אקוניס (הליכוד) תקף את לבני: "היא תעלה לדוכן הכנסת ותתבכיין - אבל בבכיינות לא בונים מנהיגות".

 

הוא פנה לאופוזיציה ואמר: "אני מציע לכם, תגבשו את הסיעה המפורקת שלכם. מצופה מאופוזיציה אחראית לנהוג כפי שאנחנו נהגנו באופוזיציה, באחריות. תמיד ידענו לנהוג בממלכתיות, לשים את הויכוח הפוליטי בצד ולהתאחד תחת האינטרס הלאומי. קדימה מפיקה מופעים של שנאה עצמית. במקום להתגייס למערכה שמוביל בהצלחה ראש הממשלה בכל העולם, אתם עסוקים רק בפלגנות. אתם צריכים להתרגל לשבת עוד הרבה שנים באופוזיציה". 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.