נערכים ליום הנכסה: פליטים פלסטינים נקראו להגיע בטיסות לנתב"ג

 
עודכן 02:18 02/06/2011

ב-5 ביוני יציינו בעולם הערבי את מלחמת ששת הימים ובישראל נערכים. לפי נתוני המרכז למודיעין וטרור, חמאס וארגונים נוספים פרסמו קריאה לפליטים פלסטינים להגיע בטיסות מסחריות לשדה התעופה מצויידים במסמכים המוכיחים בעלות על אדמות ולהתנגד לגירוש. ב-8 ביולי מתכננים פעילים פרו פלסטינים להגיע לנמל התעופה למפגן מחאה נוסף

 
 
 
 
 

כחודש לאחר אירועי יום הנכבה מתכננים ארגונים פרו פלסטיניים לחדש את המחאות במסגרת יום הנכסה, בו מציינים בעולם הערבי את מלחמת ששת הימים. מרכז המידע למודיעין וטרור פרסם אמש (רביעי) נתונים לפיהם, בין היתר קראו ארגונים לפליטים פלסטינים ופעילים פרו פלסטינים להגיע לנמל התעופה בן גוריון בטיסות מסחריות.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

באתר חמאס הופיעה לאחרונה קריאה לפליטים להגיע לשדה התעופה בישראל ב-4 או ב-5 ביוני. גם "וועדת ההכנה לתהלוכות השיבה" יצאה בקריאה מעין זו. בין היתר מבקשים הארגונים מהפליטים להגיע אל נמל התעופה כשהם מצויידים בהעתקים של הבעלות על אדמותיהם וצילומים של משפחותיהם שגרו בישראל לפני 1948. הכוונה היא לערוך מעין מופע תודעתי בו ידרשו מאות לשוב לבתיהם ולהתנגד לגירוש מישראל.

 

חודש לאחר אירועי יום הנכסה, ב-8 ביולי, מתארגנת יוזמה נוספת להגעה של  מאות פעילים אירופים ואמריקנים מרחבי העולם לאירוע מחאה בנמל התעופה בן גוריון.  הפעילים הפרו-פלסטינים החברים בארגוני שמאל וזכויות אדם מתכננים להגיע בבו זמנית בטיסות מסחריות ולקיים פעולה פומבית למען הפלסטינים.

 

על פי הארגון, כבר 500 איש הזמינו מקום בטיסות המדוברות, כולל משפחות עם ילדים. לדברי, המארגנים מדובר במחאה לא אלימה.

 

לפי נתוני המרכז למורשת המודיעין, לאחר המחאה בנמל התעופה בן גוריון מתכננים הפעילים,  להמשיך ליהודה ושומרון. התאריך, ה-8 ביולי, נבחר כיוון שיום לאחר מכן הוא אותו יום בו החליט לפני 7 שנים בית הדין הבינלאומי בהאג כי גדר הביטחון היא בלתי חוקית.

 
נתב"ג. מתכננים מחאות בשדה התעופה
נתב"ג. מתכננים מחאות בשדה התעופה צילום : רוני שיצר (ארכיון)
 

נערכים לעצרות בגבולות

ביוניפ"יל חוששים כי הארגונים מתכננים במקביל ביום הנכסה, מחאות דומות לאלו שהיו ביום הנכבה בגבולות עם ישראל. בעיתון הלבנוני "א-ספיר" דווח  כי ביוניפ"יל הביעו חשש מהכוונות לקיים עצרת המונית והכוחות ערוכים. 

 

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח כי בלבנון יתקיימו באותו יום הפגנות במארון א-ראס ובנאקורה. בכיר פתח במחנה הפליטים עין אל-חילווה בלבנון, מוניר מאקדח, אמר כי כ-50,000 בני אדם ישתתפו בעצרת "החזרה". לדבריו, ההמונים יקימו אוהלי מחאה עד אשר הם ישובו לפלסטין והוסיף שהפלסטינים יעשו שימוש בכל האמצעים כדי להשיג את זכות השיבה.

 

בינתיים נמשכים המאמצים בישראל למנוע את המשט לחופי עזה המתוכנן לעוד שלושה שבועות. ההיערכות היא הן במישור הדיפלומטי והן במישור הצבאי. המטרה היא לסכל את המשט עוד בטרם יצא ולכן המאמץ מתרכז תחילה במישור הדיפלומטי. יחד עם זאת, חיל הים נערך במקביל לפעולה בטווחים רחוקים ובוצע גיוס כללי בשייטת 13.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.