סבתה של רוז פיזם התאבדה בקפיצה מגשר בצרפת

 
עודכן 16:05 20/05/2011

מארי פיזם, אשר הורשעה אתמול בשידול לרצח של בתה בת ה-4, קיבלה לפני כשבוע וחצי הודעה לפיה אמה שמה קץ לחייה בנורמנדי. לא ברור אם המעשה היה קשור באופן ישיר למשפט שהתנהל נגד בתה. גופתה נמצאה כעבור ימיים בנהר הסן

 
 
 
 
 

(57 שניות)

בעוד מארי פיזם ורוני רון המתינו להכרעת הדין בפרשת הרצח של הילדה רוז, סבתה , איזבל די, התאבדה לפני כשבועיים בקפיצה מגשר מנורמנדי שבצרפת. כך הודיע שירות בתי הסוהר לפני כשבוע וחצי לבתה, מארי פיזם, אשר הורשעה אתמול בשידול לרצח של בתה.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

לא ברור לפי שעה אם ההתאבדות של די קשורה באופן ישיר למשפט של בתה המתנהל בימים אלה, אך נמסר כי החליטה להתאבד עקב אירועים שונים. גופתה נמצאה רק כעבור יומיים, כאשר נסחפה בזרמים של נהר הסן. משם פונתה על ידי כוחות ההצלה הצרפתיים, ונערך לה טקס קבורה.

 

שירות בתי הסוהר, אשר קיבל את ההודעה, הודיע למארי על האירועים באמצעות עובד סוציאלי. מאז ההודעה, מינה לא שירות בתי הסוהר פסיכולוג מיוחד בכלא נווה תרצה, אשר מלווה אותה.

 

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע אתמול את רוני רון ברצח בכוונת תחילה, ואת בת זוגו מארי פיזם בשידול לרצח של בתה רוז בת ה-4, בשנת 2008. בית המשפט דחה את מועד מתן גזר הדין בשבועיים, זאת בגלל בקשה להטיל אחריות מופחתת על מארי פיזם. 

 

פרקליטתה של מארי פיזם, עו"ד רויטל סוויד, אמרה לאחר הכרעת הדין כי קשה לקבוע כיצד החליט בית המשפט כי מארי שידלה לרצח. "לא ציפינו להרשעה כזאת, אלא להרשעה בעבירה שלא כוללת עבירת המתה", סיפרה סוויד. "ההכרעה מאוד קיצונית ונצטרך לקרוא אותה".

 

 

רוני רון השליך את רוז לירקון במזוודה

הפרשה שזעזעה את ישראל החלה במאי 2008. רוז התגוררה החל ממארס אותה שנה ועד ליום מותה בבית אמו של רון, ויויאן יעקב, בנתניה. ויויאן דאגה לרוז במרבית הזמן, מלבד מספר ימים שבהם שהתה הילדה אצל רון ומארי, שהתגוררו יחדיו והתקשו לגדלה. ב-12 במאי ויויאן ביקשה מרון שייקח את רוז לכמה זמן מכיוון שהייתה צריכה להיעדר מביתה.

 

מאז אותו יום נעלמו עקבותיה של רוז, וכעבור זמן מה אמה וסבה נעצרו. במהלך מעצרו, הודה רון כי הכה את רוז וכי השליך אותה לירקון במזוודה. בהמשך טען כי היכה אותה לאחר שאמרה לו כי האוכל שהציע לה מגעיל. ככל הנראה, לאחר שאסף את רוז מויויאן, החליט רון יחד עם מארי להרוג את הילדה והשניים לקחו לשם כך מזוודה גדולה כדי להכניס לתוכה את גופתה. 

 

לבסוף, לאחר חודש ימים, שבמהלכם חיפשה המשטרה את הילדה, אותרה רוז מתה בתוך מזוודה בנחל הירקון. דוח נתיחת גופתה של רוז חיזק את גרסתו של הסב רון, לפיה רוז מתה לאחר שסטר לה כשהיו במכונית יחדיו ולא הושלכה חיה לירקון. הפתולוג במשפט הרצח אף ציין כי לא סביר שהיא מתה מטביעה. כך או כך, הן רון והן מארי הואשמו ברצח.

 

לאחר הרצח גבר הדיון סביב אופי מעורבותה של מארי במותה של רוז. בעדותה במהלך המשפט סיפרה פיזם כי התקשתה לטפל ברוז משום ש"היא היתה היסטרית ועשתה בלגן כל הזמן". ויויאן, אמו של רוני רון, סיפרה בעדותה כי טיפלה ברוז בחודשיים שלפני הרצח וטענה כי מארי לא הביעה התעניינות בילדה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.