מסתמן: טקס יום הזיכרון בירושלים יפתח לקהל בחינם

 
עודכן 21:22 06/05/2011

בעקבות חשיפת "חדשות 10" לפיה הטקס יהיה בתשלום נמתחה עליו ביקורת ציבורית חריפה. הזמרים המובילים עמיר בניון, ברי סחרוף ודודו אהרון פרשו ממנו. כעת מסתמן שהכסף יוחזר ליותר מ-5,000 הקונים - והטקס יתקיים כמתוכנן

 
 
 
 
 

פשרה שמסתמנת בפרשת טקסי יום הזיכרון בתשלום תאפשר ככל הנראה את קיומו של "זוכרים, מספרים שרים" - הטקס המרכזי של עיריית ירושלים - בראשון בערב. הסיפור עלה לכותרות בעקבות חשיפתו בחדשות 10.

 
ביקורת ציבורית ופוליטית על ההחלטה
ביקורת ציבורית ופוליטית על ההחלטה צילום: רויטרס

לאחר שבוע של לבטים, שבמהלכו נשקלו מספר הצעות פשרה שיאפשרו את קיום הטקס, צפויים מארגניו להכריז על השבת דמי הכניסה לכל מי שרכשו כרטיס. מדובר בלמעלה מ-5,000 בני אדם.

 

הפשרה מתקבלת בעקבות ביקורת ציבורית חריפה על גביית דמי כניסה, של בין 45-95 שקלים עבור הנוכחות בטקס. ארגוני משפחות שכולות ובהם "אלמגור" ו"לנצח אחי" הודיעו שיחרימו טקסים בתשלום. שר החינוך גדעון סער, שהיה אמור להיות נואם הכבוד, פרש מהטקס ואף הודיע שישקול מחדש את תמיכתו הכספית באירוע.

 

ברשת הפייסבוק אף נפתחה קבוצת מחאה שקראה לזמרים המשתתפים לעזוב את האירוע, וכן לחברי כנסת ושרים לבטלו. במקביל החל יושב ראש ועדת הטקסים, סטס מיסז'ניקוב, הליך חקיקה שיאסור על גביית תשלום בטקסי זיכרון.

 

בעקבות הביקורת פרשו מספר זמרי מפתח מהאירוע, ובהם שולי רנד, עמיר בניון, עידן עמדי, דודו אהרון וברי סחרוף.  כעת לא ברור אם אלה יחזרו להופיע באירוע, בעקבות פתיחתו בחינם לציבור. האומנים שהצהירו שישתתפו בו לאורך כל הדרך - הראל סקעת, דיוויד ברוזה ושלמה גרוניך - הסכימו כבר בתחילת השבוע להפחית בעלות שכרם, כדי לאפשר את קיום האירוע.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.