עדות נדירה: כך פועלות משמרות הצניעות החרדיות

 
עודכן 21:30 05/05/2011

מה קורה במשמרות הצניעות החרדיות? שכיר החרב המרכזי מספר לפרשן לענייני חרדים, אבישי בן חיים, על הפעילות האלימה. החל מהאיומים, דרך שבירת הרגליים והידיים ועד הקשירות לפסי הרכבת

 
 
 
 
 

(3:43 דקות)

"לקחו אדם לבית הקברות, אמרו לו לחפור קבר. ושם התעללו בו קצת", מספר מי שהיה בעבר "שכיר חרב" במשמרות הצניעות, אלחנן בוזגלו. כך למעשה, פועלות המשמרות החרדיות שמטילות מורא בשכונות החרדיות.

 

"קראו לי 'אגרוף להשכיר', שאני הייתי נכנס למאה שערים, אנשים היו זזים", מעיד מי שכונה  איש החיסולים הממוקדים של משמרות הצניעות. בוזגלו השתחרר לאחרונה מבית הסוהר לאחר שהורשע בהסכם טיעון בתקיפה של חרדית בת 30 שחזרה בשאלה ונהגה לארח גברים בביתה.

 

הופתעתם מהדברים? ספרו לנו בפייסבוק חדשות 10 »

 

שכיר החרב לשעבר אף מתגאה במשמרות הצניעות ומאמין בה. "כל העניינים עם הפדופילים, אני גאה בעצמי חבל על הזמן", הוא מספר. למרות זאת, הוא מביע חרטה על הכאת האישה - המעשה שבגינו הורשע. שיטות האיומים מגוונות, כולל שבירת ידי ורגלי הקורבן ואף קשירת אדם לפסי רכב. "אין דבר כזה שאדם שקיבל ממני מכות וחוזר לבצע את המעשה", הוא אומר.

 

היעדים המרכזיים נגדם פועלת משטרת הצניעות הם פדופילים, אנסים וגברים שמתרועעים עם נשים נשואות. לדבריו של בוזגלו, על כל פעולה בוחנים הרבנים מה נכון ולא נכון. "התשלומים הם לפי רמת המכה, אם זה רק לאיים, לא משלמים הכי טוב. אבל אם יש שבר, זה מתחיל מ-2,000 דולר ומסתיים גם ב-10,000".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.