עמרו מוסא: "השלום בין מצרים לישראל הגיע לקצו"

 
עודכן 19:23 21/04/2011

מזכ"ל הליגה הערבית, שנחשב למועמד מוביל לתפקיד נשיא מצרים הבא, משמיע התבטאות תקיפה ומעוררת חשש באומרו כי קמפ דיוויד כבר אינו רלוונטי לימינו לאור השינויים שעברו על מצרים והמזרח התיכון

 
 
 
 
 

מקום לחשש? מזכ"ל הליגה הערבית והמועמד האפשרי לנשיאות מצרים, עמרו מוסא, מספק התבטאות חריפה ביותר כלפי ישראל. לדבריו, הסכם השלום החתום בין מצרים לישראל הגיע למעשה לקצו.

 

בואו לדבר על זה בפייסבוק של חדשות 10 »

 

מוסא, שדבריו הובאו באתר "מסראווי", אמר: "קמפ דיוויד הסתיים, הוא אינו קובע את המצב הנוכחי". הוא הבהיר כי בעת הנוכחית, לאור האירועים במזרח התיכון, יוזמת השלום הערבית מקבלת חשיבות גדולה יותר.

 

מוסא בחר להתבטא בחריפות זו למרות שהיה חבר בצוות המשא ומתן המצרי עם ישראל בשנת 1978. כמזכ"ל הליגה הערבית, הוא ידוע בדבריו משולחי הרסן כלפי ישראל, אולם לאור צבירת כוחו המחודשת ברחוב המצרי הצהרה זו יכולה להדאיג את הבכירים בירושלים.

 

לאור ההתפתחויות האחרונות במצרים והתפטרותו של הנשיא לשעבר חוסני מובארק, מגבש כעת מוסא רשימה של תומכים בכדי לרוץ לנשיאות המדינה. מובארק מצדו צפוי לעמוד למשפט כבר בעת הקרובה לאחר שנחשד בשחיתות ובמעורבות בהרג מפגינים.

 

 
בגין, קרטר וסאדאת בטקס חתימת הסכם השלום
בגין, קרטר וסאדאת בטקס חתימת הסכם השלום צילום : AP
 

אלמנתו של סאדאת מרגיעה: "הסכם השלום לא ישתנה לעולם"

הסכם השלום עם מצרים נחתם על ידי נשיא מצרים אנואר סאדאת, ראש ממשלת ישראל מנחם בגין ונשיא ארצות הברית ג'ימי קרטר. בבנובמבר 1977 הודיע סאדאת בנאום שערך במצרים על נכונותו להגיע לכנסת כדי לדון על שלום עם ישראל. לאחר ביקורו החל תהליך ממושך של שיחות שלום, וההסכם נחתם ב-26 במרץ 1979.

 

בעוד בישראל יש לא מעט שחוששים שהשינויים במצרים יסכנו את הסכם השלום, אלמנתו של אנואר סאדאת, ג'יהאן סאדאת, בטוחה כי דבר לא עתיד להשתנות. "הסכם השלום לא בסכנה והוא לא ישתנה לעולם. וכל הצדדים, כולל האופוזיציה, אמרו שהם מכבדים את ההסכמים הבין-לאומיים. גם העם לא ייתן להם לשנות אותם", היא מדגישה.

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.