תיעוד: השתלטות לוחמי שייטת 13 על הספינה "ויקטוריה"

 
עודכן 17:33 15/03/2011

סרטון של דובר צה"ל מציג את פעולת לוחמי הקומנדו על הספינה שנשאה אמצעי לחימה שיועדו לעזה. בצילום נראות ספינות חיל הים מתקרבות והחיילים עולים על הסיפון. ברק: "אנחנו חושבים שבין אמצעי הלחימה גם התחלה של מערכת מתקדמת, שיכולה להשפיע על חופש הפעולה שלנו לאורך החופים של עזה, אם היתה מגיעה לשם"

 
 
 
 
 

(1:07 דקות)

שעות ספורות לאחר ההשתלטות בים התיכון על הספינה "ויקטוריה", שנשאה אמצעי לחימה שיועדו לעזה, נחשף הערב (שלישי) תיעוד הפעולה כפי שצילם דובר צה"ל. בסרטון נשמעת קריאת קציני צה"ל לאנשי הספינה וכוחות חיל הים שמתקרבים אליה. לאחר מכן נראים לוחמי שייטת 13 עולים על הספינה. הפעולה בוצעה בהצלחה, ללא התנגדות של הצוות וללא נפגעים.

 

על הספינה שנתפסה היו חלקים של מכ"ם דומה לזה שאיפשר את הפגיעה בספינה "אח"י חנית" בלבנון. שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס לנושא ואמר: "אנחנו חושבים שבין אמצעי הלחימה גם התחלה של מערכת מתקדמת, שיכולה להשפיע על חופש הפעולה שלנו לאורך החופים של עזה אם היתה מגיעה לשם. לכן החשיבות של היירוט הזה". 

 

חיל הים השתלט על ספינה שנשאה נשק לארגוני הטרור בעזה»

מסלול הנשק: כך הוכנה ההשתלטות על הספינה "ויקטוריה"»

נתניהו על תפיסת הספינה: "מקור הנשק - איראן"»

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10

 

ברק שיבח את צה"ל והעומד בראשו. "אני רוצה לברך את צה"ל והרמטכ"ל על ההשתלטות על ספינה, בה מספר מכולות עם אמצעי לחימה שיועדו לרצועת עזה. אני מברך את הרמטכ"ל, בני גנץ, על הפעולה ראשונה שלו, שהיתה מוצלחת. שעות ארוכות לפני שאני וראש הממשלה אישרנו את הפעולה, נקטנו בשרשרת של צעדים מקדימים בכדי לוודא שהפעולה תתקיים ותצליח".

 

 
הנשק על הספינה
הנשק על הספינה צילום : דובר צה"ל
 

"נראה לעולם מול מה אנחנו מתמודדים"

ברק ציין כי מדובר בספינת מכולות די גדולה, שנמצאת בבעלות של לבנוני, והצוות שלה לא ידע שהוא מוביל אמצעי לחימה, שיועדו הגיע אל ארגוני הטרור בעזה. "חיל הים ושייטת פעלו במהירות ולא היתה התנגדות, בין השאר על בסיס לקחים. הפעולה מוכיחה את החשיבות של הסגר הימי על רצועת עזה והציר הרדיקאלי, אנחנו לא יודעים מה חלקנו של הסורים ושל חיזבאללה, אך אנו נדע את זה בשעות ובימים הקרובים, ברגע שנשים את ידנו על אמצעי הלחימה".

 

מוקדם יותר בירך גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את חיילי שייטת 13 על "ביצוע מושלם ונקי", כדבריו, של ההשתלטות על ספינת הנשק.  

 

"ההנחייה שלי היתה לתפוס את הספינה הזו, חובת ההגנה על מדינת ישראל ואזרחיה. איראן משלחת נשק תופת שמיועד לארגוני הטרור בעזה על מנת להנחיתו על ראשי אזרחינו. חובתו וזכותנו לפעול. הנחיתי לפעול והפעולה הסתיימה בהצלחה", אמר נתניהו.

 

לדברי ראש הממשלה, כשהספינה תגיע לאשדוד, תכולתה תוצג לקהילה הבינלאומית. "אנחנו נפרוק את הציוד ונראה לעולם מול מה אנחנו מתמודדים וחשוב שיראה עם איזה אנשים מצוינים אנחנו מוציאים אל הפועל את זכותנו להגנה עצמית", אמר ראש הממשלה.

 

עדכון אחרון: 19:00

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.