הכנסת אישרה בקריאה שלישית הקמת רשות לפינוי שדות מוקשים

 
עודכן 23:20 14/03/2011

הצעת החוק להקמת רשות לפינוי מוקשים אושרה פה אחד על-ידי 43 חברי כנסת. המדינה תשקיע 27 מיליון שקל בפרויקט בכל שנה, כששאר המימון יגיע מתרומות. יוזם החוק, ח"כ רוני בראון: "אחרי 63 ישראל מצטרפת לקהילה הבין-לאומית שעוסקת בפינוי מוקשים לא חיוניים"

 
 
 
 
 

שנה לאחר שהילד דניאל יובל נפצע ואיבד את רגלו כשנכנס בטעות לשדה מוקשים ברמת הגולן, אישרה הערב (שני) הכנסת בקריאה שלישית את הצעת החוק להקמת רשות לפינוי שדות מוקשים. לשם כך, תקצה המדינה כ-27 מיליון שקל בכל שנה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

הצעת החוק אושרה פה אחד על ידי 43 חברי כנסת. על פי ההצעה, פינוי המוקשים יבוצע על ידי רשות שתאחד תחתיה חברות מקצועיות שיפעלו בשטח. הרשות תפעל על תקציב מהמדינה לצד תרומות של גופים אזרחיים.

 

"אחרי 63 שנה מצטרפת מדינת ישראל לקהילה הבין-לאומית שעוסקת בשליית מוקשים לא חיוניים כבר זמן ממושך", אמר יוזם החוק, חבר הכנסת רוני בראון (קדימה). "מימון הפרויקט, שעלותו מוערכת במאות מליוני שקלים, יבוא בעיקרו מתרומות של ארגונים הומניטריים. השטחים שיפונו יהוו עתודה להתרחבות ישובי הספר. גם אובדן החיים ופגיעות הגוף כתוצאה ממוקשים ישנים, יפסקו".

 

בפברואר 2010 נפצעו דניאל יובל ואחותו עמית נפצעו מפיצוץ מוקש כשהגיעו עם בני משפחתם ממרכז הארץ לראות שלג בצפון רמת הגולן. עמית נפצעה קל מרסיסים בפניה ואילו דניאל נפצע בינוני ורגלו נקטעה.

 

לאחר פציעת ילדיהם, פרסמו ההורים הודעה לפיה מקום האירוע היה בשטח שנראה פתוח לגמרי. לדבריהם, לא ברור למשפחה מדוע המקום לא היה מגודר באופן המונע כניסה ומדוע לא היה במקום שלט בולט וברור המזהיר מפני כניסת מטיילים, שכולם יכולים לראות.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.