הרמטכ"ל נפרד מזרוע היבשה: ירה פגז מטנק והסתער עם חבריו לגדוד

 
עודכן 22:15 02/02/2011

בעוד פחות משבועיים יפשוט גבי אשכנזי את המדים ואתמול הוא המשיך בסבב הפרידה. במהלך התרגיל החי פיקדה עליו בתו גלי, לשעבר מדריכת חי"ר. "יש דברים שאני מצטער עליהם אבל יש גם דברים שאני גאה בהם", הוא סיכם את כהונתו

 
 
 
 
 

(6:02 דקות)

רא"ל גבי אשכנזי, ערך אתמול סיור פרידה ממפקד זרועה היבשה של צה"ל. ב-14 בפרואר יפשוט אשכנזי את המדים ויחזור לביתו. אתמול נתנו לו במז"י לעשות את מה שהוא הכי אוהב - להיות חייל. אשכנזי נכנס לטנק וירה פגז לעבר מטרה שמוקמה במרחק. הפגז כמובן פגע ישירות במטרה.

 

נתנו לו טנק, תותח ונגמש אבל שום דבר לא מלהיב את הרמטכ"ל יותר מה-D9 , "הדובי", כפי שהוא מכונה בצבא. "במזרח התיכון אני לא נוסע לשום מקום, גם בארץ דרך אגב בלי ה-D9, כי איך שלא יהיה, בסוף יש לו תשובה לכל המכשולים", הוא אמר.

 

מה שאשכנזי לא ידע, זה שאתמול, בנגמ"ש לידו, חיכו לו אישתו רונית ובתו גלי, לשעבר מדריכת חי"ר שקיבלה הזדמנות נדירה לפקד על אבא. "כאן קודקודית עולם", קראה לו גלי בקשר. "קודקודית עולם כאן אולימפוס השיב אשכנזי המופתע. "היי אבא, כנס לדובי ופרוץ את המכשול כי אני מחפה עלייך", היא פקדה על החייל מספר אחד.

 

"אתה גידלת הרבה מפקדים"

אך זו לא הייתה הפתעה האחרונה שחיכתה לו. כשניתנה פקודת ההסתערות גילה אשכנזי שלידו נלחמים צוות הגדוד שלו, גדוד 51 של גולני מתחילת שנות ה-80. אשכנזי הסתער, נשכב על הקרקע ופתח באש.

 

"יש פה חבר'ה שהרגו הרבה ערבים", העיד הרמטכ"ל על חבריו לנשק. את חלק מהם לא ראה אשנזי שנים רבות. הם כמוהו שתקו עד עתה בכל הקשור לחוויות השנה האחרונה של כהונתו. אולם ההסתערות המשותפת העלתה פרץ של נוסטלגיה אצל כולם.

 

"אתה גידלת הרבה מפקדים, הרבה אנשים שהם מלח הארץ", אמר לו מחמוד סעידה, לוחם לשעבר בגולני. "היית מפקד עוד שהיית חניך בקורס מ"כים", הוא המשיך להחמיא לרמטכ"ל שבקרוב יפשוט את מדיו. אל"מ (במיל) אריה (קופר) רגב, לשעבר מפקד פלוגה בחטיבת גולני הביע תקווה שאשכנזי יישאר בלשכה בקרייה. "אם הוא יישאר זה רק לטובת עם ישראל" הסביר רגב.

גם רס"ר בית הספר לקצינים, רנ"ג יצחק "טאיטו" טאור התרגש להיפרד מהרמטכ"ל. "אני מאחל לו הצלחה וזהירות", איחל לו הרס"ר ששירת תחת 15 רמטכ"לים שונים.

 

"יש דברים שאני מצטער עליהם אבל יש גם דברים שאני גאה בהם", סיכם הרמטכ"ל את כהונתו. הוא הוסיף כי התחושה הכללית שלו היא סיפוק אדיר. "זו זכות גדולה להיות בתפקיד הזה אז על מה אני יכול להלין", אמר אשכנזי.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.