בועז הרפז יואשם בזיוף "מסמך גלנט": ניסה להשפיע על מינוי רמטכ"ל

 
עודכן 11:41 26/01/2011

הפרקליטות הודיעה כי הרפז יואשם בזיוף מסמך ושימוש בו, בכוונה להשפיע על תהליך מינוי הרמטכ"ל. פרקליטיו יוכלו לערער על ההחלטה בתוך 30 יום. הפרקליט הצבאי הראשי לא מצא ראיות נגד אנשי צה"ל שהיו מעורבים בפרשה

 
 
 
 
 

(47 שניות)

פרשת "מסמך גלנט" צפויה להסתיים בכתב אישום: סגן אלוף (במיל') בועז הרפז יואשם בזיוף מסמך ושימוש בו בכוונה להשפיע על תהליך מינוי הרמטכ"ל. כך הודיעה היום (רביעי) פרקליטות המדינה.

 

הפרקליטות הודיעה לעורכי דינו של הרפז כי בעקבות עיון בחומר הראיות, שהועבר על ידי המשטרה, הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע. עורכי הדין יוכלו לפנות לפרקליטות בתוך 30 יום, כדי להגיש "בקשה מנומקת" מדוע יש להימנע מהעמדתו לדין של הרפז.

 

כזכור, במסגרת הפרשה נחקרו במשטרה אנשי צבא רבים, בהם בכירים. הפרקליטות ביקשה להודיע כי הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף אביחי מנדלבליט, והיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, קבעו כי לא נמצאו ראיות לביצוע עבירות פליליות מצדם.

 

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, ממשיך לחקור גם הוא את הפרשה שזיעזעה את צמרת צה"ל, ומהפרקליטות נמסר כי "באשר להיבטים אחרים הנוגעים לפרשה, הדברים ייבחנו בבוא העת עלידי היועץ המשפטי לממשלה והפרקליט הצבאי הראשי. זאת לאחר סיום בדיקת מבקר המדינה בעניין, הנערכת בימים אלו".

 

המשטרה: "יש תשתית ראייתית מוצקה נגד הרפז"

המשטרה הודיעה כי היא ממליצה להעמיד לדין את הרפז כבר באוקטובר אשתקד. ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, הניצב יואב סגלוביץ', העביר ליועץ המשפטי לממשלה את מסקנות החקירה והודיע לו כי יש די ראיות כדי להאשים את הרפז בעבירות של זיוף בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף.

 

"חומר החקירה שנאסף מבסס תשתית ראייתית מוצקה לכאורה, שמבוססת על ראיות חיצוניות ופורנזיות, לכך שאיש העסקים בועז הרפז הוא שזייף את המסמך ועשה בו שימוש", נכתב בהודעת סיכום החקירה שפרסמה היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובין-לאומית (היאחב"ל). "נמצאה תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות של זיוף מסמך בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף על ידי בועז הרפז".

  

זמן קצר לפני ששוחרר למעצר בית דווח כי הרפז הודה בחקירתו במשטרה שזייף את המסמך וסיפר לחוקריו כי עשה זאת על דעת עצמו, ללא שותפים. יומיים לאחר מכן, בדיון האחרון להארכת מעצרו, אמר פרקליטו של הרפז, עו"ד יחיאל ויינרוט, כי מרשו הודה בחשדות נגדו לאחר שנשבר בגלל הלחץ שהפעילו עליו החוקרים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.