שנתיים לעופרת יצוקה: בצה"ל טוענים שאין הסלמה בעזה

 
עודכן 22:08 29/12/2010

למרות שבשבועות האחרונים נורה מספר שיא של רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל בצבא אומרים שההרתעה עדיין קיימת. "אני מסתכל על תחושת הביטחון של הילדים שלי", אומר סגן מפקד החטיבה הדרומית בעזה. צה"ל מבטיח להגיב בחומרה במידה וחמאס יצליח בתכניתו לחטוף חייל נוסף

 
 
 
 
 

(1:35 דקות)

44 רקטות ופצצות מרגמה נורו לעבר שטח ישראל בדצמבר. זהו מספר שיא ב-20 החודשים האחרונים. בנוסף נורה לפני שלושה שבועות טיל נגד טנקים מתקדם מסוג קורנט לעבר טנק מרכבה וחדר אותו. למרות זאת בצה"ל טוענים כי אין הסלמה באזור.

 

"אני חושב שהמציאות היום ברצועה היא מהשקטות ביותר בשנים האחרונות". אמר סא"ל יוסי כהן, סגן מפקד החטיבה הדרומית ברצועה ותושב עוטף עזה. "אני מסתכל על הילדים שלי ותחושת הביטחון שיש להם היום, בייחוד לאחר עופרת יצוקה, אין ספק שאלו השנתיים השקטות ביותר", הוא מוסיף.

 

בשבועות האחרונים החלה התקתשות בין ישראל לחמאס, על מה שמכונה "הפרמטר הביטחוני". צה"ל פועל כ-300 מטר בתוך שטח הרצועה ואנשי החמאס מנסים לדחוק אותו משם. על רקע העימות הזה  גבר ירי הקסאם. אולם לאחר כמה ימים של הסלמה, החל חמאס לאכוף שוב את השקט על אנשיו ועל לוחמי הארגונים האחרים וירי הקסאם הצטמצם.

 

נכון לעכשיו ההרתעה של עופרת יצוקה עדיין קיימת. אך החשש הגדול של הכוחות בשטח הוא מפני אירוע חטיפה. בחמאס מעריכים שישראל לא תגיב בעוצמה אם ייחטף עוד חייל. בצה"ל טוענים מנגד שאם זה יקרה התגובה תהיה חמורה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.