סקנדל בישיבת "שובו בנים": הרב, הבן, הנכד והסרטים השערוריתיים

 
עודכן 23:32 22/12/2010

מאבק על כוח, ממון וחירות התנהל בשבועות האחרונים בקהילת "שובו בנים" בירושלים. סרטון שהופץ ברשת הציג את בנו ונכדו של ראש הקהילה, הרב אליעזר ברלנד, כמנהלים את הישיבה ומבודדים את הרב. במבצע מורכב שב השבוע הרב לירושלים והחזיר לעצמו את השליטה בקרב המאמינים

 
 
 
 
 

(15:37 דקות)

בשבועות האחרונים התרחשה בקהילת "שובו בנים" דרמה שהסעירה את הציבור החרדי. בדרמה הזו היה מאבק על כוח, ממון ובעיקר על חירות. ראש הישיבה שהוקמה לשם קירוב לדרך התורה ולדרכו של רבי נחמן מברסלב, הרב אליעזר ברלנד, היה במרכז הדרמה יחד עם בנו, נחמן, נכדו, נתן ואשתו, הרבנית תהילה.

 

הכל החל לפני כשלושה שבועות, אז נמצא סרטון, שאף הועלה לרשת, שתיאר את עלילותיהם של בן הרב ונכדו. שתי הדמויות היו מעורבות בניהול הקהילה במשך למעלה מעשור והקלטות מוכיחות לכאורה שהם שלטו ברב ובודדו אותו מקהל מאמיניו. עוד עלו טענות כי הם בודדו את חברי הקהילה החדשים מהוותיקים והשליטו משטר טרור על המאמינים. נכדו של הרב נתן אף הוצג בסרטון כמשתמש בסמים.

 

בשבוע בו יצא הדיסק נעלם הרב וברח צפונה עם קומץ מתלמידיו. הוא הסתתר מהבן, הנכד ואשתו שניהלה, על פי הטענות, אותו ואת הישיבה. לבסוף הגיעה הרבנית למקום המסתור יחד עם מתווך והושג הסדר כי הרב יחזור לירושלים על מנת לערוך שינויים מסוימים בקהילה שמונה כ-700 משפחות, אשכנזים וספרדים ומורכבת מתערובת של חוזרים בתשובה עם ברלסבים ותיקים יותר.

 

מכאן התחילה להתגלגלג חרושת השמועות והמאמינים חשבו שמאלצים את הרב ברלנד לחזור בעל כורחו. הם חשדו שאנשי ההנהלה הקודמת חטפו אותו, סיממו אותו וכפו עליו לשוב לירושלים. השבוע חזר הרב שהקים את הישיבה לפני מעל לשלושה עשורים, בליווי משטרה, לירושלים. מתחילת האירועים ירדו נחמן ונתן למחתרת ונמלטו. יש לציין כי לא כל אנשי הישיבה עומדים לצדו של הרב וחלק טוענים כי דבריהם של הבן והנכד הוצאו מהקשרם וכי תלמידיו של הרב לא תמימים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.