מנחם גולן: "אני במאי בין-לאומי והחוק דרקוני - אברח שוב"

 
עודכן 20:04 20/12/2010

הבמאי הנודע שנתפס עוקף צו יציאה מהארץ בנתב"ג, מספר על הפטנט שהמציא וזועם על יחס הרשויות. "קיבלתי בוקס בפרצוף ועפתי לקצה החדר", הוא מספר על הרגע שנלכד ומבטיח להמשיך בדרכיו

 
 
 
 
 

(3:25 דקות)

הבמאי זוכה האוסקר, מנחם גולן, מצליח לחולל נפלאות לא רק על מסך הקולנוע: למרות צו עיכוב יציאה מהארץ שתלוי ועומד נגדו - הוא טס לחו"ל, חזר, שוב טס ושוב חזר בלי כל הפרעה - עד שנעצר. היום (שני) הוא מודה בעבירה אבל לא מתחרט. 

 

"אני מתפרנס רק בחוץ לארץ. אני במאי ומפיק בין-לאומי. עברתי על החוק, אבל זה חוק דרקוני, תראו לי מדינה אחת בעולם שיש איסור יציאה לאיש מן הציבור שאין לו עבר פלילי", אומר גולן ומבטיח: "אני לא אשמע לחוק, אני אברח עוד פעם".

 

גולן מספר כי הוזמן לקבל פרס בפסטיבל "המצלמה" והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ בשל חובות. "אמרתי אני אמציא פטנט - אני אעזוב את הארץ", מספר הבמאי. הפטנט של גולן היה פשוט יחסית. ביחד עם בתו קנה זוג כרטיסים. הבת עברה במקומו את הבידוק במכשיר הביומטרי נתנה לו את האישור ואז חזרה הביתה. גולן מצדו עלה על המטוס ונסע לדרכו.

 

"מה שאני עשיתי, כל אחד יכול, גם פושע וגם טרוריסט", אומר היום הבמאי המפורסם על ניסיונו עם סידורי האבטחה בנמל התעופה בן גוריון.

 

הפטנט של גולן הצליח מספר פעמים, אך לבסוף הוא נתפס. "הוא אמר לי כנס לחדר, נכנסתי  והוא נתן לי בוקס בפרצוף, מכה ודחיפה", מספר גולן על הרגע שנחשף, שלטענתו הפך אלים. לדבריו, כשהתסתובב אחרי המכה הראשונה נדחף ועף עד לקצה החדר. במשטרה טוענים כי גולן הפיל את עצמו על הרצפה מיוזמתו.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.