ראיון ראשון: הילל צ'רני, היזם של פרוייקט הולילנד מדבר

 
עודכן 19:05 23/10/2010

האיש שלפי טענת המשטרה שיחד את אהוד אולמרט ובכירים בעיריית ירושלים, מספר לראשונה כי נסחט על ידי עד המדינה. "ניסו להפיל את אולמרט ופגעו בי במקום זאת, פשוט סחטו אותי". עוד הוא טוען - "הסיפורים של עד המדינה נופלים אחד אחד"

 
 
 
 
 

(25 דק')

במשך חודשים חיכה הלל צ'רני לחוקרי המשטרה שיבואו לעצור אותו. צ'רני, יזם פרטי בן 58 וסגן מפקד חטיבת חי"ר במילואים, הוא האיש שמאחורי מיזם הנדל"ן השנוי ביותר במחלוקת לפחות בעשור האחרון - מיזם הולילנד בירושלים.

 

באחרונה, בתום חקירה מתוקשרת, הודיעה המשטרה כי יש בידיה ראיות לכך שצ'רני שיחד לפחות חמישה פקידי ונבחרי ציבור כדי לקבל אישורים על התכנית החריגה הזאת, תכנית שלדעת רבים כיערה את אחד האזורים היפים בירושלים. לפי המלצות המשטרה, משוחדי צ'רני הם אהוד אולמרט, אורי לופוליאנסקי, אורי שטרית, אלי שמחיוף ויהושוע פולק.

 

"הפרויקט הזה", מספר צ'רני, "מוביל אותי לניסיון שלא חשבתי שאעמוד בו אי פעם, וכשבן בליעל העמיד בפני את העובדה, לשלם לו כסף על כלום או להתמודד מול עולם ומלואו - אני הולך להתמודדות". צ'רני מדבר כמובן על עד המדינה, האיש שהיה יד ימינו בפרויקט, האיש שפעל עבורו ברשויות המדינה והאיש שלימים יפליל אותו ואת בכירי עיריית ירושלים בפרשת שוחד מסועפת ועדותו היא עמוד התווך בפרשת הולילנד.

 

"עד המדינה דאג שהחומר יגיע לאהוד אולמרט, קודם כל", ממשיך צ'רני, "על מנת שלכאורה יופעל עלי לחץ לשלם. אם לא תשלם - אנחנו עכשיו הולכים להיות עדי מדינה, מאיימים עלי. אבל אני לא משלם כלום. שיקפוץ לי". 

 

לשאלה מדוע לא הלך למשטרה ובמקום זאת המתין ורק אסף חומר מסביר צ'רני כי "המשטרה אינה נותנת נקודות למי שמגיע אליה בריצה, המטרה שלי היא אחרת לגמרי. אני נתת לעד המדינה ולפרקליטו שנה וחצי של חבל לכרוך אותו סביב עצמם. כשדבר כזה נופל עליך, זה פתאום לא לגמרי פשוט".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.