ישראל תדריך יחידה צבאית באלג'יריה

 
עודכן 11:05 15/03/2000
חדשות נענע 

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם היום כי נשיא אלג'יריה נפגש עם דני יתום וביקש ממנו שישראל תקים לאלג'יריה יחידה לאבטחת אישים


 
 
 
 
 

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם היום כי בפגישה חשאית שהתקיימה באיטליה בסוף השנה שעברה, השתתפו דני יתום ובכירים נוספים מהממשל הישראלי ונשיא אלג`יריה עבד אל-עזיז בוטפליקה. היום (רביעי) בבוקר התראיין שותפו של יתום לחברת אס. סי. ג`י., אבי דגן, שלפי הפרסום בידיעות השתתף בפגישה עם הנשיא האלג`ירי, והכחיש את הפגישה עם הנשיא האלג`ירי.

לפי הפרסום, ניסתה אלג`יריה לקנות את הידע הצבאי-ישראלי בתחום אבטחת אישים. באלג`יריה קיים חששש כי קבוצות מוסלמיות קיצוניות ינסו לפגוע בנשיא בוטפליקה. מלחמת האזרחים באלג`יריה נמשכת זה שנים. המפלגה האיסלאמית הלאומית זכתה בבחירות ב-92 אולם הצבא ביטל מיד את תוצאת הבחירות. מאז נהרגו כמאה אלף מאזרחי אלג`יר במלחמת האזרחים.

איש העסקים אבי דגן סיפר הבוקר כי התקדמו מגעים ענפים עם האלג`ירים אולם הם לא הוסבילו בסופו של דבר לשיתוף פעולה. לדבריו, למרות הפרסום ב"ידיעות", לא היתה כוונה למכור לאלג`ירים מערכות נשק מתוחכמות, אלא רק ידע צבאי.

בוטפליקה נפגש לפני כמה חודשים עם ראש הממשלה ברק לכמה דקות בעת הלוויתו של המלך חסן. בוטפליקה אמר אזס כי אלג`יריה "יכולה להנות משיתוף פעולה עם ישראל". בלשכת ראש-הממשלה סרבו להתיחס לידיעה.