מוכנים לכל מצב: תירגול החירום בבסיס חצור

 
עודכן 20:15 16/09/2010

בימים בהם חמאס מסלים את המצב ברצועה בכדי לטרפד את חידוש השיחות, ההערכה במודיעין היא שהיעד המרכזי של ארגוני הטרור הם בסיסי חיל האוויר. "אנו משמרים ומשפרים את המיומנות שלנו כך שתקיפות לא יאפשרו פגיעה ביכולת לביצוע המשימות", אומר מפקד הבסיס החיל בחצור

 
 
 
 
 

(2:44 דקות)

במבצע "עופרת יצוקה" שיגר החמאס רקטות גראד לכיוון בסיס חיל האוויר "חצור", במטרה לפגוע ביכולת האסטרטגית של צה"ל. כעת, לצבא אין ספק שהתחממות בדרום תגרור ניסיונות דומים מצד הפלסטינים. באימון חירום של בסיס חצור, נראה שמוודאים כי ניסיונות דומים בעתיד לא יצלחו.

 

"אנו מדמים מצבים בהם הבסיס מותקף במגוון מקומות, עם מגוון חימושים", אמר מפקד הבסיס, אל"מ אורי אורון. "מתרגלים בראש ובראשונה את מיומנות צוותי החילוץ על מנת שנוכל להמשיך לתפקד". כאשר ארגון החמאס מסלים את המצב ברצועה בכדי לטרפד את חידוש השיחות, ההערכה במודיעין היא שזה היעד שלו - בסיסי חיל האוויר בכלל ובסיס חצור בפרט.

 

עם השתכללות התחמושת של ארגוני הטרור, חיל האוויר מעריך כי בכל עימות עתידי, יעמדו בסיסו במתקפה שמטרתה תפקידה לפגוע בחילים, כלי הטיס ומסלולי ההמראה. יעדים נוספים הם מחסני החימוש של החיל וישוביי המשפחות בבסיסים. "אנחנו מתרגלים נפילות טילי קרקע, כשתוך כדי אתה עוד צריך להוציא גיחות טיס מהבסיס", הסביר רס"ן אילן סוויסה, קצין הבטיחות בבסיס חצור.

 

בסיסי החיל היוו מטרה כבר במערכות קודמות בצפון וברצועת עזה, ועל כך יש להכשיר, גם באופן מנטאלי, את אותם חיילי לא לוחמים המשרתים בבסיסים אלה הנחשבים עורפיים. "בסיס חיל האוויר הם מטרה בגלל עוצמתו ומרכזיותו של החיל. אנו משמרים ומשפרים את המיומנות שלנו כך שהתקיפות לא יאפשרו פגיעה ביכולתנו לביצוע המשימות", אמר אל"מ אורון.

 

על רקע זה ניתן להבין את ההחלטה להציב את מערכת ההגנה "כיפת ברזל" ליירוט קאסמים וטילי גראד בבסיס זה, במקום בלב יישובי עוטף עזה.   

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.