סגן ראש המוסד לשעבר היה מעורב בהעברת מסמך גלנט לתקשורת

 
עודכן 21:49 01/09/2010

פרסום ראשון: גבי סיבוני, קצין בדימוס שהודה שהיה מעורב בהעברת המסמך לתקשורת, שיתף את סגן ראש המוסד לשעבר בהתלבטותו למי להעביר את המסמך. החקירה בנושא זיוף המסמך הסתיימה והמשטרה הודיעה כי "החומר שנאסף מבסס תשתית ראייתית מוצקה" נגד בועז הרפז

 
 
 
 
 

(1:54 דקות)

סגן ראש המוסד לשעבר, ת', היה מעורב בהפצת המסמך המכונה מסמך גלנט - כך נחשף הערב (רביעי) בחדשות 10. בועז הרפז, שזייף את המסמך והודה בכך, העביר את המסמך לעוזר הרמטכ"ל, שהעביר עותק מהמסמך לרמטכ"ל, גבי אשכנזי.

 

מעוזר הרמטכ"ל עבר המסמך לד"ר גבי סיבוני, קצין בדימוס שהודה שהיה מעורב בהעברת המסמך לתקשורת. סיבוני שיתף את סגן רא המוסד לשעבר וביחד הם חשבו למי להעביר את המסמך בתקשורת. בסופו של דבר העבירו למתווך שמסר אותו לתקשורת.

 

הפיצוח של המשטרה מתבסס על הודאתו של הרפז, על ממצאים ברורים במחשבו וממצאים מדעיים. המשטרה משוכנעת כי הרפז פעל וזייף את המסמך על דעת עצמו. על פי הפרופיל הפסיכולוגי, מדובר באדם רב בחשן, שרוצה לרצות ובמקרה זה רצה לרצות את הרמטכ"ל. לפיכך המניע על פי המשטרה הא סיוע לרמטכ"ל.

 

הבוקר שיחרר בית משפט השלום בפתח תקווה את הרפז למעצר בית בתנאים מגבילים. המשטרה הודיעה כי היא ממליצה להעמיד את הרפז לדין בגין עבירות של זיוף מסמך בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.