אשכנזי: "הרפז העביר ללשכתי את המסמך והעדפתי לשתוק"

 
עודכן 19:43 30/08/2010

הרמטכ"ל כינס את פורום המטכ"ל והחליט לגולל את סיפור פרשת גלנט. "הרפז דיווח לי על ניסיונות להתערב במינוי הרמטכ"ל", סיפר אשכנזי, "אך הוא אינו מבאי ביתי". לדבריו, המסמך נמסר לעוזרו ומשם הודלף ע"י סיבוני - ללא ידיעתו

 
 
 
 
 

(4:23 דקות)

הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי כינס הערב (שני) את פורום המטכ"ל וגולל את סיפורה של פרשת גלנט - שחלקו עדיין נותר עלום - מנקודת מבטו.

 

"בתחילת שנת 2010, פנו אלי וללשכתי, גורמים שונים במערכת הביטחון ומחוץ לה, במטרה להעביר לידיעתי דיווחים שמהותם התערבות בתהליך מינוי הרמטכ"ל" סיפר הרמטכ"ל, "אחד מאלה היה סגן אלוף במילואים: בועז הרפז".

 

לדברי אשכנזי, בינו לבין הרפז לא התנהלו קשרים אישיים או עסקיים. "הוא אינו מבאי ביתי" ביקש להדגיש הרמטכ"ל כשהוא מרחיק מעליו את החשוד העיקרי בפרשה. בעודו ממשיך לגולל את מהלך העניינים אמר אשכנזי כי לאחר הפנייה אליו שלח  את הרפז לעוזרו אלוף משנה ארז וינר.

 

"בסוף חודש אפריל, העביר הרפז את המסמך לוינר", סיפר אשכנזי, "וינר צילם ממנו עותק והחזיר את המקור לבועז על פי בקשתו". לאחר סיפר הרמטכ"ל כי עוזרו הציג גם לו את המסמך. "תוכנו תאם לדיווחים שהגיעו לאוזני ממקורות שונים", אמר הרמטכ"ל על מה שנחשף לנגד עיניו.

 

"עוזרי שיתף קצינים במסמך ללא ידיעתי"

אשכנזי החליט להציג את המסמך לאלופים גנץ ואייזנקוט שהגיעו אליו להתלונן על מעורבות יחצ"נים בתהליך. "האלופים פנו אליי בנפרד ושוחחו איתי על ההתנהלות סביבם ועל תחושותיהם בכל הקשור בתהליך מינוי הרמטכ"ל", אמר, "בחרתי, לאחר התלבטות, לשתף כל אחד מהם בנפרד בעצם קיומו של המסמך ובתוכנו".

 

אולם שם נעצרו הדברים. הרמטכ"ל החליט שלא לחשוף את עניין המסמך בפני דרגים גבוהים יותר. "קיבלתי על עצמי לשמור על שתיקה מתוך רצון שלא לפגוע באמון הציבור בצה"ל", הסביר אשכנזי את החלטתו. כך לאורך חודשים אוחסן המסמך בחדרו של אלוף משנה ארז וינר.

 

"ארז שיתף בתוכנו של המסמך מספר קצינים והתייעץ עימם וזאת ללא ידיעתי ועדכוני", אמר אשכנזי וטען כי כך הגיע המסמך גם לאלוף משנה במילואים גבי סיבוני שהדליף אותו אל הערוץ השני. לדברי אשכנזי, המסמך הודלף שלא בידיעתו. "סיבוני בחר על דעתו וללא אישור, תיאום, או הכוונה, להעביר את המסמך לתקשורת", אמר הרמטכ"ל כשהוא שופך אור על הפרשה שהסעירה את המדינה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.