400 שעות לתועלת הציבור לשחיין הדורס ממסיטלוב

 
עודכן 13:13 22/07/2010

השחיין הנכה, יצחק ממיסטבלוב, הודה והורשע בהריגה ברשלנות של שני בני אדם בתאונת דרכים ב-2008. בית המשפט לתעבורה גזר עליו 400 שעות לתועלת הציבור לאחר שתסקיר שנערך לו קבע שהוא אינו יכול לרצות מאסר או עבודות שירות בגלל מצבו הפיזי

 
 
 
 
 

(3:11 דקות)

השחיין הנכה יצחק ממיסטבלוב
השחיין הנכה יצחק ממיסטבלוב צילום: חדשות 10 צילום מסך

בית המשפט לתעבורה גזר היום (חמישי) 400 שעות לתועלת הציבור על השחיין הנכה יצחק ממיסטבלוב, שהודה והורשע בגרימת מותם של שני בני אדם בתאונת דרכים בשנת 2008.

 

ממיסטבלוב, שנולד עם שיתוק מוחין, הורשע בבית המשפט בנהיגה רשלנית במסגרת הסדר טיעון, לאחר שתסקיר שנערך לו קבע שהוא אינו יכול לרצות מאסר או עבודות שירות בגלל מצבו הפיזי.

 

השחיין, הנכה ב-100%, איבד בשנת 2008 שליטה על רכבו וגרם למותם של שניים ולפציעתו של אדם שלישי, כשעמדו בתחנת אוטובוס בכביש גהה. הדורס הורשע כי נסע בפראות וברשלנות, במהירות מופרזת, עבר במהירות בין נתיבים עד שהתנגש בתחנת האוטובוס בסמוך לגבעת שמואל.

 

לאחר התאונה, סיפר מאמנו של ממיסטבלוב, נח רם, כי השחיין שהוא אלף אולימפי מסתגר המום בביתו. "הוא מצר על כך מאוד מאוד. קשה לקבל את האחריות למעשה כזה, לא שאני קובע אם היה אשם או לא אשם, אבל מהורהר הוא בטח היה".

 

"הבחור נולד עם שיתוק ומאז מנסים להביא אותו לתיפקוד כמו כל אחד האדם, בזכות הספורט הגענו לזה שהוא אחד הטובים בעולם בדרגת הנכות שלו. באתונה קיבל שתי מדליות זהב ומדליית ארד. הוא צריך לבדוק איך יוכל להתגבר על האסון הגדול, נדחוף אותו לנסות ולהגשים את החלומות שלו", אמר מאמנו.

 

לעומת זאת, משפחות ההרוגים זעמו על כך שממיסטבלוב ממשיך בחייו כספורטאי מצטיין. "מאז התאונה הנוראית המשיך הדורס בחייו כרגיל, טס לתחרויות בחו"ל, ואף זכה במדליות ובהישגים, ובו בעת לא הופיע במרביתם ככולם של הדיונים בבית המשפט. לעומת הדורס, חיי המשפחות עמדו דום מאז", כתבו המשפחות בעצומה הקוראת להתנגד לגזר דין קל בשל נכותו של השחיין.

 

"לצערנו, צפוי בית המשפט לתת 'עונש' מגוחך של שלילת הרישיון, ושעות שירות לקהילה. עונש זה הינו לעג לרש! האם יתכן שבמדינת ישראל אדם שנאשם והודה בהריגה ובנהיגה רשלנית יכול לייצג את המדינה? האם נתייחס לאדם כזה כגיבור לאומי? האם העובדה שהוא נכה פוטרת אתו מלקחת אחראיות על מעשיו?", לשון העצומה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.