הקצין המיתולוגי יקיר שגב יוצא לקרב הקשה בחייו

 
עודכן 20:52 25/06/2010

השבוע החליטה עיריית ירושלים על הריסת 22 בתים בסילוואן. אבנר הופשטיין הלך לראות מי עומד מאחורי ההחלטה שעלולה להבעיר את האיזור, ומצא בתוך כל ההמולה דמות מוכרת - יקיר שגב, קצין המילואים שעמד בראש תנועת המחאה אחרי מלחמת לבנון השנייה, וכיום מחזיק תיק מזרח ירושלים

 
 
 
 
 

(12:24 דקות)

אחרי שפיקד על גזרות בשכם, ברמאללה ובלבנון, מזרח ירושלים הייתה אמורה להיות עבורו "פיס אוף קייק". נציגי עמותה יהודית תפסו שם חזקה על שלושה בתים שהיו בבעלות יהודים לפני 48', אך התושבים הערבים זועמים.

 

ליקיר שגב, מחזיק תיק מזרח ירושלים בעירייה, יש דווקא תוכניות יפות לתושבי העיר על כל חלקיה, יהודים וערבים - עיר אחת מאוחדת ושלמה. "הכל נפיץ במזרח ירושלים, אבל כדאי שנתחיל להתנהג כמו הריבון בשטח", הוא אומר לחדשות 10.

 

יקיר הורגל במשימות בלתי אפשריות מגיל צעיר. כשהיה בן 3 נקטעה ידו בתאונת דרכים, אך הוא החליט לא לעשות לעצמו הנחות. לצה"ל הוא לא היה אמור להתגייס. איש לא האמין שיוכל לתפעל רובה ביד אחת. אחרי שהתעקש, גויס, ואף עבר קורס קצינים בהצטיינות. את המילה נכה הוא מחק ממזמן.

 

בסמטאות סילוואן מקבלים אותו התושבים בחשדנות מוגברת. לתושבים הערבים, מן הסתם, קשה לוותר על בתיהם. אך שגב מבהיר: "אם פתרת את סילוואן, אז רמאללה ובית אל זה כבר כסף קטן".

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.