מנהיג ה-IHH על ה"מרמרה": "נשליך את חיילי הקומנדו אל הים"

 
עודכן 15:50 18/06/2010

בסרטון שפרסם משרד החוץ נראה בולנט ילדרים כשהוא נואם בפני עשרות פעילים, בהם ראאד סלאח, לפני השתלטות השייטת. "אם נפגין פחד - הם שוב ינצחו", אמר מנהיג הארגון הטורקי. הפעילים זעקו: "אללה אכבר"

 
 
 
 
 

 

משרד החוץ פרסם היום (שישי) סרטון נוסף שצולם על הספינה "מאווי מרמרה", שחיילי שייטת 13 השתלטו עליה בדרכה לרצועת עזה. בסרטון נראה בולנט ילדרים, מנהיג ארגון ה-IHH שעמד מאחורי המשט, כשהוא אומר לעשרות הפעילים שעל הסיפון כי אם חיילי צה"ל יעלו על הסיפון - יש להשליך אותם אל הים. כזכור, במהלך ההשתלטות על הספינה נהרגו תשעה בני אדם ונפצעו עשרות, בהם כמה מחיילי השייטת.

 

"אנחנו צועדים בדרך השהידים, בדרך הצודקים. לא לכולם יש הזדמנות להיות איתנו על הספינה. אללה נתן את ההזדמנות הזו למי שהכי רצה בכך... מחכים לנו בפלסטין. אם נפגין פחד - הם שוב ינצחו. אנחנו לא רוצים להיזכר כפחדנים בפני אללה", אומר ילדרים בטורקית לפעילים, בהם ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח' ראאד סלאח.

 

"העומדים מולנו רבים, אבל הם כל כך חלשים שבמשך ארבעה-חמישה ימים הם יזמו נגדנו תעמולה. הם הושפלו בפני כל העולם. עכשיו הם אומרים שייצאו נגדנו, שהם ישלחו לכאן קומנדו. אנחנו אומרים שאם תשלחו לכאן קומנדו, אנחנו נזרוק אוכם מכאן ותושפלו בפני כל העולם".

 

דבריו של ילדרים נקטעו לאורך הנאום מספר פעמים בקריאות "אללה אכבר". חבר פרלמנט מצרי שהיה על הספינה ועמד ליד ילדרים עודד את הפעילים לצעוק אחריו: "מיליוני שהידים צועדים לעזה".

 

שלשום העניק ילדרים ראיון לעיתון "א-שרק" הרואה אור בקטאר והבטיח כי ארגונו מתכנן להוציא משט נוסף לעבר הרצועה. "המשט הבא יהיה גדול בהרבה מהמשט הקודם והכל כבר מוכן", סיפר מנהיג ה-IHH.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.