מה מניע את מלחמת האחים בביתו של הרב עובדיה?

 
עודכן 19:54 11/06/2010

הצצה נדירה ללב ליבו של אחד ממרכזי הכוח של מדינת ישראל – תנועת ש"ס. בעוד הרב עובדיה יוסף שולט בש"ס, עולה השאלה – מי שולט ברב עובדיה? בין בניו של הרב ניטשת בימים אלה מלחמת אחים כשכל אחד מהם רואה עצמו מועמד לרשת את אביו, שלושה מהם מתמודדים כעת על תפקיד הרב הראשי של ירושלים - אז מי יירש את האימפריה? שושלת גרסת משפחת יוסף

 
 
 
 
 

(חלק א' - 12:45 דק')

יש בישראל אצולת ממון ויש משפחות שהפוליטיקה עוברת בהן בירושה אבל ה"שושלת" האמיתית מתרחשת בימים אלו דווקא בעולם החרדי , במשפחתו של הרב עובדיה יוסף.

 

לרב ולרעייתו מרגלית ז"ל, נולדו 11 ילדים. לא כולם נוטלים חלק במאבק על הירושה. הבנות, על פי מצוות האב ופרשנותו - מחוץ לתמונה, אבל בתככים עסוקים כמעט כולם. אחת מבנותיו של הרב כועסת על אחיה משה "זה שהוא רודף בצע, זה שהוא לקח את כל הכספים של אבא שלי ועשה בהם כבשלו, ולא רואה אותנו ממטר". אחות אחרת מספרת "אחותי היתה פה, ואמרנו שאחרי 120 של אבא כולנו נתאגד יחד נגדו (האח משה)".

 

דוד יוסף, אחד מבניו של הרב מספר: "יש פה אנשים שמחפשים כוח כמו אחי הקטן והוא ואשתו השתלטו על כל העסק (ש"ס)".

 

משה יוסף הוא בן הזקונים של הרב עובדיה המתגורר בביתו של אביו, והשפעתו על תנועת ש"ס עצומה. מה ששופך שמן למדורה של מלחמת האחים בבית יוסף הוא המאבק הממשמש ובא על תפקיד הרב הראשי של ירושלים - על התפקיד מתחרים בניו של הרב - יצחק, דוד ויעקב - והיריבות קשה ומרה.

 

(חלק ב' - 8:44 דק')

  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.