בן אליעזר רומז: לישראל יש היכולת לעצור את הגרעין האיראני

 
עודכן 22:36 23/05/2010
רונן ליבוביץ`

לדברי שר התמ"ת סדר הדברים במזרח התיכון משתנה בשנים הללו בצורה דרמטית, עם התגרענותה של איראן. הוא ציין כי לשלום עם סוריה יש חישבות קריטית, והוא המפתח לקיום שקט בצפון, ולקידום הסכם כולל מול העולם הערבי

 
 
 
 
 
שר התעשייה המסחר והתעסוקה, וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, בנימין בן אליעזר, נאם הערב (ראשון) במסגרת יום עיון בנושא "גישות מונחות פתרון לסכסוך הישראלי-סורי" ורמז כי לישראל יש את היכולת לעצור את הגרעין האיראני.
 
בן אליעזר. "לשלום עם סוריה חשיבות גדולה מההסכם עם מצרים"
בן אליעזר. "לשלום עם סוריה חשיבות גדולה מההסכם עם מצרים" צילום: יובל יוסף (ארכיון)
לדבריו של השר, השינוי במזרח התיכון הוא דרמטי מאוד עד שנראה, עם התגרענותה של איראן, כי הולכים ליצור סדר אזורי חדש. "אני לא רואה שיש מישהו שעוצר זאת - לא שאין לנו את היכולת לעצור את הגרעין האיראני, אבל אני לא רואה מישהו שמסוגל לגרום לישראל לישון בשקט". דברי בן אליעזר.

שר התמ"ת התייחס למצב עם סוריה ואמר כי "לשלום עם דמשק יש חשיבות קריטית – מדובר במדינה האחרונה בארצות המעטפת סביבנו, שעלינו להגיע איתה להסכם".

פואד אף הגדיל ואמר כי לשלום עם סוריה חשיבות אפילו גדולה מההסכם עם מצרים - "חצי האי סיני מאוד אפקטיבי בינינו לבין המצרים – אך אין חיץ כזה בינינו לבין הסורים. סוריה גם משמשת מדינת חסות לארגוני הטרור, וכן כמדינת מעבר לציודה ולחימושה של חיזבאללה. היא גם המפתח לקיום השקט בצפון ולקידום הסכם שלום כולל מול העולם הערבי".
 
"מצבנו מורע מיום ליום, ולכן סוריה היא מפתח לשינוי אזורי עבורנו" אמר פואד והסביר כי אם היה ראש ממשלה "הייתי שם את כל יהבי על סוריה".

בהתייחסו למצב המתוח עם טורקיה הרגיע פואד ואמר כי הוא עדיין לא מיואש מהמסלול הטורקי. "הייתי בפגישה עם נשיא טורקיה, עם שר הביטחון ועם סגן ראש הממשלה שלהם, ועדיין – אני חושב בניגוד לדעת מלומדים ואנשים אחרים כי אסור לזנוח את הציר הטורקי".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.