פרסום ראשון: פרוטוקול המשפט של תא"ל עימאד פארס

 
עודכן 21:23 27/04/2010
אור הלר

פארס הודה ששיקר למפקדיו בפרשת הרכב הצבאי - אבל מנסה להסביר למה. במקביל, מסמך של מצ"ח מגלה כי 123 קצינים בכירים לא דיווחו על תאונות דרכים שבהן היו מעורבים כלי הרכב שלהם

 
 
 
 
 

(3:53 דק')

כמעט ארבע שעות נמשך המשפט הצבאי של תא"ל עימאד פארס בפני סגן הרמטכ"ל האלוף בני גנץ. הערב (שלישי) פורסם בחדשות 10 לראשונה פרוטוקול המשפט שכולל את חילופי הדברים בין השניים.

האלוף גנץ אומר כי "יש פה אירוע חריג, אשתך נוהגת ברכב לדבריך שלא באישורך. מתרחשת תאונה. מראים לך את הטופס של חברת הליסינג הציפייה היא שתתעמק בטפסים".

פארס משיב: "אני מפקד אוגדה 91, הראיתי לך את הלו"ז העמוס של אותו יום. טעיתי. עשיתי זו כיוון ששחשבתי שזו שיחה רכילותית. רגע לפני כן נמסר לי שהאחיין שלי נהרג בגבעתי. הדבר שהכי רציתי זה לסיים את השיחה עם עם אלו פיקוד צפון".

בהמשך מוסיף פארס כי הטעו אותו במצ"ח: "מצ"ח יצרו אצלי תמונה לא נכונה...התנהגתי בצורה הולמת, לא מקבל שהתנהגותי אינה הולמת. לא ראיתי את הטופס ואת שמי עליו. אמרתי זאת רק מתוך עודף מוטיבציה ולקיחת אחריות במצ"ח".

האלוף גנץ התייחס לעונש שהחליט לתת: "...הייתי מצפה ממך להקפיד על כך יותר. בנסיבות העניין אני מסתפק בעונש של נזיפה בלבד, וזאת כאמור גם לאור עברך הצבאי המפואר".
 
במקביל, דיווח הערב כתב חדשות 10 אור הלר על מסמך של מצ"ח שמגלה כי 123 קצינים בכירים לא דיווחו על תאונות דרכים שבהן היו מעורבים כלי הרכב שלהם. הלר הדגיש כי פארס בעיקר נשפט על כך ששיקר - ואילו הקצינים הללו עדיין לא דיווחו.

ראש מדור תאונות דרכים במצ"ח שקיבל את הנתונים הודיע לקצינים שאם לא ידווחו על התאונות תוך כמה ימים -תחסם להם האפשרות לתדלק את הרכב.

ברשימה של הקצינים נמצאים: תא"ל הראל כנפו - ראש מטה פיקוד דרום, תא"ל רוני נמה - מפקד אוגדה 98, אל"מ רון וייסל - מפקד חטיבת מנשה ואל"מ יוחאי בן ישי - מפקד חטיבת הבקעה.

תגובת דובר צה"ל: "מדובר בנוהל קבוע מזה שנים שבו מתבקשים קצינים לדווח על תאונות פעוטות ערך. הקצינים ברשימה שהוזכרה דיווחו על התאונות לחברת הליסינג ונדרשו במסמך לדווח עליהן גם למשטרה הצבאית".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.