כנסיית הקבר: תייר אירי נורה בשל חשד כי ניסה לדקור מתפללים

 
עודכן 22:57 23/04/2010
דורון נחום

השוטרים קראו לתייר להניח את הסכין ומאחר שזה סירב ירו בו ופצעו אותו באורח קל עד בינוני. קציני משטרה אמרו כי לפי העדויות בשטח השוטר שביצע את הירי פעל כשורה כשזיהה כי קיימת סכנה למתפללים

 
 
 
 
 
תייר מאירלנד בשנות ה-40 לחייו נפצע באורח קל עד בינוני הערב (שישי) לאחר שנחשד כי ניסה לתקוף מתפללים בכנסיית הקבר בירושלים.
 
כנסיית הקבר. השוטר פעל כשורה
כנסיית הקבר. השוטר פעל כשורה צילום: רויטרס (ארכיון)
במהלך האירוע שלף החשוד סכין וסירב לציית להוראות השוטרים להניח אותו. כשהתקרב שוב אל המתפללים פתחו לעברו השוטרים באש. צוות מגן דוד אדום טיפל בפצוע ובהמשך פינה אותו באמצעות ליווי משטרתי לבית החולים הדסה עין-כרם שבעיר.

קצינים במשטרה אמרו כי לפי העדויות בשטח, השוטר שביצע את הירי פעל כשורה לאחר שזיהה כי קיימת סכנה למתפללים במקום. למרות האירוע, כעת חזרה השיגרה לאזור ולמעט כוח משטרתי נוסף שהוזעק לאבטח נשמר השקט במקום.

בתחילת החודש נערכה המשטרה בכוחות מתוגברים לקראת יום"שבת האור" הנוצרי שצויין במקום. בתום חגיגות טקס, אמר ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, כי "בשנה הבאה העם הפלסטיני יחגוג, ויחד איתו כל האנושות, את הקמת המדינה הפלסטינית העצמאית בגבולות 67'. בשנה הבאה נחגוג, אם ירצה אללה, בכנסיית הקבר במזרח ירושלים, בירת המדינה הפלסטינית", אמר פיאד, שדבריו הובאו בכלי התקשורת הפלסטינים.
 
זימן משרד החוץ הירדני את השגריר הישראלי בעמאן, דני נבו, לשיחה ומסר לו מכתב מחאה על שיפוץ אחד מקירות כנסיית הקבר בירושלים. לדברי הירדנים, מדובר בפעולות חד צדדיות של ישראל.

גורם רשמי במשרד החוץ ציין כי ממשלת ירדן דרשה מישראל במכתב זה ובשיחה עם השגריר להפסיק באופן מיידי את החפירות במתחם ולהשיב את המצב במקום לקדמותו.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "אל-קודס" נמסר כי משרד החוץ הירדני הדגיש בפני הבכיר הישראלי שהשיפוץ במקום הקדוש מסב נזק לסטטוס-קוו בעיר הקדושה.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.