"תפוז אנשים" משיק מערכת בלוגים

 
 
עודכן 17:20 01/07/2003
עידו קינן

אתר הקהילות הוותיק מצטרף למהפכת התוכן האישי ומציע בלוג לכל גולש; מנכ"ל תפוז: הגולשים ביקשו את זה

 
 
 
 
 
מה שאתה רואה, זה מה שיש. ממשק הניהול של תפוז בלוגים
מה שאתה רואה, זה מה שיש. ממשק הניהול של תפוז בלוגים
אתר תפוז אנשים השיק בימים האחרונים מערכת בלוגים בשם "תפוז בלוגים", כך חושפת סוכנות הידיעות הלמו ברשימת התפוצה "דואר זבל". בכך הופך תפוז לפורטל הישראלי הגדול הראשון שמצטרף למהפכת התוכן האישי.

הבלוגים טרם הושקו רשמית, ואין לינק אליהם מהעמוד הראשי של האתר, אבל הם נמצאים בעמוד שפתוח לכל גולש. באתר מופיעים כבר כמה עשרות בלוגים, אחדים מהם פעילים והשאר – ניסיונות לבדיקת המערכת.

כבר עכשיו, יכולים הרשומים לאתר לפתוח בלוג, ואלה שאינם רשומים – יכולים להירשם בקלות. עריכת הבלוגים עובדת בשיטת WYSIWYG, כלומר עריכה פשוטה שמתבצעת על הטקסט עצמו, ללא צורך בידיעת HTML (בדומה לעריכת מסמך וורד).

בהודעת ההשקה של הבלוגים, שתופץ בימים הקרובים, נכתב כי תפוז השיקה את הבלוגים "מתוך אמונה כי היום בו כל אחד יוכל להפוך לכתב עיתונאי, אם רק ירצה, נמצא ממש מעבר לפינה".
 
"הגולשים של תפוז רצו וביקשו שתהיה להם מערכת של בלוגים, שבו יוכלו לכתוב את הגיגיהם או יומן אישי", סיפר מנכ"ל תפוז, גיא אליאב. "זה עוד שלב בהתפתחות של תפוז. עניין הבלוגים לא קיבל את החשיפה הנכונה. האינטרנט היום מחולק לשלושה סגמנטים: סגמנט החיפוש: חיפוש אתרים ודפים; סגמנט התוכן: כתבות, ערוצי תוכן; סגמנט הקהילות; והבלוגים הם סגמנט חדש לגמרי, ברמת הבן-אדם האישי. הבן-אדם האישי הוא המרכז".

למה לא פרסמתם את הבלוגים עדיין?
"עוד לא גמרנו את המערכת. יהיו עוד תוספות. אנחנו נחבר את הבלוגים לקהילות. הקטגוריות של הבלוגים מתאימות בדיוק לקטגוריות של הקהילות. יש גם אותו שם משתמש לפורומים ולבלוגים. זו מערכת תוכן אישית – אנחנו רוצים שהגולשים יכתבו מה שם שהם רוצים, שיראו את זה למי שהם רוצים, שזה יתחבר עם הפורום שהם נמצאים בו בכל מקרה, שיפתחו קהילות סביב הבלוג שלהם. לא סתם אנחנו משיקים את המערכת עכשיו - זה החופש הגדול, הילדים בבית".

מתי זה יושק רשמית?
"ברגע שזה הודלף לך, זה הושק רשמית. אי אפשר להסתיר שום דבר. אם אתה רוצה להסתיר משהו – אל תעלה אותו, ואני אומר יותר מזה – אל תפתח אותו בכלל".

כמה זמן עבדתם על הפיתוח?
"כמה חודשים טובים".

יהיו באנרים בבלוגים?
"ככל הנראה, כן".

אתם תציעו שירותים מתקדמים תמורת תשלום?
"כמו מה? בעיקרון, תפוז, בניגוד לאתרים אחרים, לא מחפשת מקורות הכנסה נוספים מתחת לבלטות, ומגדילה תיבות אימייל ממגה לעשרה מגה ב-18 שקל. אנחנו לא מאמינים בדברים האלה, בלהיות אנטי-גולשים. עם כל הכבוד, אנחנו לא מחפשים את מקורות ההכנסה האלה, אנחנו לא חושבים שזה נכון לקחת כסף מגולשים על דברים שהם לא הגיוניים. אם אני חושב שזו אפליקציה טובה, אנחנו ניתן אותה בחינם. תפוז הוא האתר היחיד בישראל שלא מפסיד כסף, וברבעון האחרון הרוויח הרבה כסף".

מה אתה חושב על החלוץ בתחום, יריב חבוט מישראבלוג?
"ישראבלוג היא מערכת מעולה, שמי שמנהל אותה ללא משאבים הוא בחור על הכיפאק. רצינו לעשות איתו את זה ביחד אבל ראיתי שעדיף שהוא יעשה את זה לבד, כי הוא עושה את זה בצורה מאוד מיוחדת ומגיע לו המון קרדיט על זה".