אירופה קוראת לשחרורו המיידי של החייל החטוף גלעד שליט

 
עודכן 19:35 11/03/2010

הפרלמנט האירופי אישר את הקריאה להוצאתו לחופשי של החייל החטוף. נוסף על כך, שורה של חברים בפרלמנט העבירו לשרת החוץ של האיחוד, קתרין אשטון, מכתב הקורא לשחרורו של גלעד, לקראת ביקורה ברצועת עזה, בשבוע הבא. בתגובה לדברים קרא נועם שליט לממשלת ישראל לפעול באופן מיידי לשחרור בנו, והוסיף כי הוא מצפה מחמאס להשיב בהקדם להצעת ישראל

 
 
 
 
 
הפרלמנט האירופאי העביר הערב (חמישי) ברוב קולות את ההצעה לקרוא לשחרור המיידי של החייל החטוף גלעד שליט. אחר הצהריים התכנס הפרלמנט לדיון מיוחד בנושא שליט. בהצעת החלטה שהגישו כמה מחברי הפרלמנט, קורא האיחוד האירופי לשחרורו המיידי של גלעד - וגם לשחרורם של אסירים פלסטיניים.
 
הפרלמנט האירופי התכנס לדיון מיוחד בנושא שליט
הפרלמנט האירופי התכנס לדיון מיוחד בנושא שליט צילום: חדשות 10 (ארכיון)
מיד לאחר ההצבעה, העבירו שורה של חברים בפרלמנט האירופי, מכל קצוות הקשת הפוליטית, לשרת החוץ של האיחוד מכתב, הקורא לשחרורו של גלעד. שרת החוץ קתרין אשטון, צפויה להגיע לביקור בישראל וברצועת עזה, בשבוע הבא.

בתגובה להצהרה האירופית, מסר נועם שליט כי הקריאה שיוצאת מהפרלמנט היא חדה וברורה וכי הוא מצפה מממשלת ישראל לפעול לשיחרורו המיידי של גלעד וממנהיגי חמאס לתת תשובה להצעה הישראלית "ולדאוג לבני עמם במקום לעצמם".

אתמול ביקש נועם שליט מנשיא צרפת ניקולא סרקוזי כי ההחלטה הדורשת ביקור מיידי של נציגי ה"צלב האדום" אצל החייל החטוף, והעברת מידע על מצבו לישראל - תועבר לחמאס.

אביו של החייל החטוף נפגש אתמול גם עם נשיא הפרלמנט האירופאי, יז'י בוז'ק, בשטרסבורג לקראת ההצבעה. נשיא הפרלמנט התעדכן משליט כי מצב העסקה נמצא בשלב הנוכחי בהקפאה מאחר וארגון חמאס לא העביר את תשובתו לעסקה המוצעת.
 
עוד שאל נשיא הפרלמנט את אביו של החייל החטוף כיצד הוא יכול לסייע לו וזה השיב לו כי הוא מבקש שהמסר של ההצעה יעבור גם לעזה.

ההצעה שהועלתה היום להצבעה בפרלמנט האירופי כוללת קריאה מיידית לשחרורו של החייל הנמצא בשבי חמאס גלעד שליט, קריאה למתן זכויות אדם על פי אמנת ז'נבה, ביקור מיידי של אנשי הצלב האדום אצל גלעד והעברת אינפורמציה על מצבו למשפחתו ולמדינת ישראל.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.